999 rezultate për

disi

Sqarohet personi që ofendoi komunitetin, thotë së është shprehje Kryeshefi Ekzekutiv i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit në Ministrinë e MMPH-së Ilir Morina, ka folur për Gazetën Bl pa
Ministria nxjerr në disiplinë zyrtarin që fyeu komunitetin Zyrtari i Qeverisë, Ilir Morina, është nxjerr në Komision Disiplinor për shkak se kishte fyer romët duke i quajtur gabel
Deputeti Berisha ngel pa fjalë nga fyerjet e Kryeshefit për Mbrojtjen e Mjedisit Deputeti nga komuniteti egjiptian,Veton Berisha ka ngelur pa fjalë nga fyrja që Kryeshefi Ekzekutiv i Agjensisë për Mbro
Ministria e Mjedisit padit Komunën e Prishtinës Gjashtë vjet, pas miratimit të Planit Rregullues për lagjen “Mati 1” në bazë të të cilit janë dhënë afro 100 leje ndërti
Trondisin mjekët, një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë, shkak për këtë janë celularët Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Ish-kryetari i gjykatës mund të dënohet Parashkrimi i mbi 10 mijë lëndëve të kundërvajtjes në komunikacion në Degën e Gjykatës Themelore të Prishtinës në Drenas
"Game of Thrones" në MAS, 7 drejtorë padisin ministren Shtatë drejtorë të Ministrisë së Arsimit kanë paditur ditën e sotme në prokurori ministren demokrate të Arsimit dhe Spor
Kryeinspektori i Mjedisit në Vlorë godet me grushte vartësin në mes të rrugës (VIDEO) Policia ka ndaluar Kryeinspektorin pranë Drejtorisë së Inspektoriatit të Mjedisit për veprën penale "Goditja për shkak t
Adrola sapo ju mbylli gojën të gjithëve për ndarjen me Adisin (FOTO LAJM) Ka kohë që është përfolur për ndarjen e modeles shumë të njohur Adrola Dushit dhe bashkëshortit të saj Adisit. Por at
Raporti i Agjencisë së Mjedisit: Tirana përmirësim i ndjeshëm i ajrit në dy vitet e fundit Nismat e ndërmarra nga Bashkia e Tiranës në dy vitet e fundit, si: “Tirana pa makina”, përmirësimi i brezit mbrojtës të
Shqiptarët trondisin tregun e floririt, shikoni sa shpenzojnë për dasma Avdil Kadrija tashmë disa ditë po qëndron në vendlindje ku ka përfunduar përgatitjet e fundit për dasmën e dy vëllezërve
“Rama po tenton të marrë PD-në”, çfarë po kurdisin në Durrës kritikët e Bashës? Kritiket e Bashës janë mbledhur sot në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare bre
Ne paguajmë 300 mln euro në vit taksë për mjedisin, po ku shkojnë?! Edhe pse paguajnë 2.8 për qind të PBB-së si "taksa mjedisore", qytetarët shqiptarë jetojnë sërish në vendin që nuk është
Më në fund një ndërtesë që ndihmon mjedisin (FOTO LAJM) Arkitekti i famshëm italian, Stefano Boeri, do krijoje qytetin e pyjeve në Liuzhou të Kinës ku do të strehojë rreth 30
Apostolova: BE e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit në Kosovë Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova deklaroi sot se BE i kushton vëmendje të madhe sfidav
Numërohen 100 kuti, PS thellon avantazhin, çudisin PD dhe LSI Janë numëruar deri më tani pak më shumë se 100 kuti në të gjithë vendin dhe duket qartë një avantazh i pastër i Partisë
Fushata, ministria e Financave kërkon procedim disiplinor për 44 punonjës Ministria e Financave ka kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për 44 punonjës të administratës publike, pasi kanë shke
IMCA - Kongresi i III Multidisiplinar Mjekësor organizuar nga Spitali Amerikan, 16-18 Nëntor! Inovacion në Mjekësi, do të thotë kurim më i shpejtë dhe efikas për pacientët. Do të thotë jetëgjatësi më e madhe për t
Shkelën ligjin për zgjedhjet, ministrja Kërtusha masë disiplinore ndaj dy zyrtareve Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha ka firmosur sot propozimin për nisjen procedurës disiplinor
Dy kryeprokurorë padisin Donald Trumpin Presidenti Donald Trump po planifikohet të hidhet në gjygj nga dy prokurorë të Përgjithshëm, ai i Marylandit dhe Distrik