Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

disi

Kush është Marigo, vajza që qëndisi flamurin e Pavarësisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme Shqipëria feston 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë në Vlorë. Dita e shënuar e 28 nëntorit të viti
Denoncimi i Berishës: 30 oficerë rrezikojnë përjashtimin nga Policia për shkak të Tahirit Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sërish nëpërmjet qytetarit dixhital, këtë herë lidhur me 30 oficerë policie.
Këto janë vendimet më të fundit nga Komisioni i Disiplinës Ja vendimet e plota në mbledhjen e fundit të Komisionit të Disiplinës: 1.Zyrtari i KF “Partizani”, Sulejman Starova,
Komisioni i Disiplinës dënon trajnerin e Partizanit Komisioni i Disiplinës Sportive pranë FSHF-së ka marrë vendimet në lidhje me ngjarjet e ndodhura në takimet e fundjavës
Emërohet drejtori i ri i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit Janë publikuar vendimet dhe projektligjet që Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme. Kështu, mes vendimeve t
Shkencëtarët trondisin me shpikjen e fundit: Ja kush i ka sjellë alienët në tokë! (FOTO LAJM) Sipas hulumtimeve të reja të shkencëtarëve, Alienët mund të jenë transportuar në tokë nëpërmjet pluhurit. Teoria madj
Mbyllet me sukses Kongresi Multidisiplinar Mjekësor 3, i organizuar nga Spitali Amerikan Një sukses i garantuar që prej fillimit të punimeve të IMCA 1, para 3 vitesh; i hapi derën dhe vulosi për të tretin vit
Miss-et "armike" postojnë një selfie bashkë dhe trondisin rrjetin (FOTO LAJM) Miss Iraku dhe Miss Izraeli, duke u dalë kundër të gjithëve, madje edhe dy shteteve të tyre respektive, kanë postuar në
Dortmundi largon nga ekipi sulmuesin gabonez për arsye disiplinore Borussia Dortmundi ka bërë të ditur se për arsye disiplinore, sulmuesi, Pierre-Emerick Aubameyang, është larguar nga sku
BE: Një gjyqtar po heton akuzat ndaj EULEX-it Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësuese së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka t
Haradinaj flet disa fjalë për mjedisin Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj mori pjesë në tryezën me temë “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat d
Komisioni Disiplinor dënon Lushnjën, Mamurrasi përjashtohet nga Kategoria e Dytë Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka bërë publik ditën e sotme, vendimet për parregullsitë
Trondisin shkencëtarët: Alienët mund të jenë fiks si ne Shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit në Mbretërinë e Bashkuar publikuan një letër që pohon se teoria e evolucionit
Zyrtare: Bonucci dënohet me dy ndeshje moslojë Leonardo Bonucci është dënuar me dy ndeshje nga Komisioni disiplinor në Serie A dhe do të mungojë kundër Juventusit dhe
Vendimet e Disiplinës pas "masakres" në Apolloni Disiplina ndëshkon dhunuesit. Nga Kategoria e Parë te futbolli i femrave, protagonistët e akteve të dhunës gjatë ndeshje
Ndërron jetë në burg ish ­drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela Ka ndërruar jetë në rrethana misterioze në Hungari ish­drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela. Ai ishte arres
Komisioni i Disiplinës së FSHF-së publikon vendimet e fundit Edhe pse në kontekstin e përgjithshëm ishte një raund i qetë java e katërt e Kategorisë Superiore nuk i ka shpëtuar foku
Rebelohet Gjici: Bashkia po na mashtrron, do i padisim në gjykatë Stadiumi “Zeqir Ymeri” i Kukësit është kthyer në “mollë sherri” midis klubit të Kukësit të drejtuar nga presidenti Safet
Ish-kryetari i gjykatës në Drenas gjendet fajtor Ish-kryetari i degës së Gjykatës Themelore të Prishtinës në Drenas, Avdi Haxhaj, është gjetur fajtor për parashkrimin e
FSHF zbulon Vendimet e Komisionit të Disiplines KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur fjalë fyese e duke hedhur mjete ndezëse brenda rret