999 rezultate për

disi

Shqipëria po "shkrin", këto janë shifrat që duhet të trondisin këdo Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e dytë 2018, pasqyron një rënie me 69,9 %, në krahasim me tremujorin e dytë
Qindra ankesa të qytetarëve ndaj drejtësisë, nuk bëhet e ditur nëse dikush është dënuar Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor, Arianit Salihu, ka bërë të ditur se në këtë zyrë vet
Këto fanela të gjigantit anglez po i çudisin të gjithë (FOTO LAJM) Tottenham Hotspuri i kishte zbuluar, në korrik, fanellat e para dhe të dyta për sezonin e ardhshëm dhe tifozët nuk ishin
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Festoi me shqiponjë, UEFA nis hetim disiplinor ndaj lojtarit të Dritës Drita siguroi një kualifikim historik në turin e parë të Ligës së Kampionëve, teksa mundi Lincoln me rezultatin e thellë
Këto janë nenet disiplinore që mund të dënojnë Xhakën dhe Shaqirin Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë nën hetimin e FIFA-s për shkak të fetimit të tyre me simbolin e shqiponjës kur shë
Duka kundër FIFA-s për hapjen e proçedurës disiplinore ndaj Xhakës dhe Shaqirit Ideja për hapjen e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën
Euronews: FIFA hap proçedurë disiplinore për Xhakën dhe Shaqirin Të gjithëve na gëzuan me golat që Shaqiri dhe Xhaka shënuan për Zvicrën në përballjen e saj me Serbinë, ndeshje e vlefsh
U dënua me dy vjet, reagon Skënderbeu për Jashanicën Menjëherë pas publikimit të lajmit se Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi dënimin 2-vjeçar për Bajram Jashanicën, për çës
E pyesin pse ike nga “Xing”-u, Rashel Kolaneci jep përgjigjen epike (FOTO LAJM) Rashel Kolaneci është vajza simpatike që prej disa javësh shoqëroi Ermalin në "Xing". Arsyeja e largimit të saj nga a
Dita Botërore e Mjedisit, të rinjtë e Tiranës shpërndajnë llamba ekologjike dhe trasta Mbjellja e mbi 120 mijë pemëve, nisma për reduktimin e qeseve plastike dhe shtimi i korsive të biçikletave e kanë kthyer
Zbulohet se çfarë po kurdisin Luana Vjollca dhe Ermal Mamaqi Luana dhe Ermali janë dy moderatorët më të dashur për publikun. Pak ditë më parë teksa moderatori simpatik publikoi
Grushtoi arbitrin, Komisioni i Disiplinës e dënon me 36 muaj pezullim Komisioni i Disiplinës ka bërë publik vendimet e tij për ndeshjet e zhvilluara në fundjavë. Futbollisti i Shkumbinit, Al
Thyen disiplinën, Liverpooli dhe Roma hetohen nga UEFA UEFA ka lajmëruar sot se ka hapur procedurë për thyerje të disiplinës kundër Liverpoolit dhe Romës pas skandalit të këty
5 tërmete gjatë natës trondisin jugun, panik tek banorët (FOTO LAJM) Pesë tërmete të tjera nga kanë shkundur jugun e Shqipërisë gjatë natës duke shkaktuar panik tek banorët. Për fat të m
Klaudia Pepa dhe Nora Istrefi bëhen bashkë, çfarë po kurdisin? (FOTO LAJM) Të dyja i përkasin botës së televizionit. Bëhet fjalë për Norën dhe për Klaudja Pepën. Por nga një foto e postuar ng
U ofendua nga tifozët, Interi gjobitet nga Disiplina Tifozët e Interit nuk e harrojnë ende atë episod të 20 viteve më parë, kur Marc Iuliano, ish-trajneri i Partizanit, peng
Flamurtari e pëson keq nga Komisioni i Disiplinës,nuk ka mëshirë për asnjërin Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka dnërmend të tolerojë për gjestet e shëmtuara antisportive, teksa në vendimet e Kom
Komisioni i Disiplinës nuk i lejon sjelljet e pahijshme, këto janë vendimet e fundit Komisioni i Disiplinës ka bërë publike ditën e sotme, dënimet për parregullsitë në 2 takimet gjysmëfinale të Kupës së Sh
Pranohen 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhu