999 rezultate për

disi

E BUJSHME/ McGregor rrezikon dënimin e rëndë Pas ndeshjes së humbur ndaj Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor ka marrë edhe një goditje tjetër. Irlandezi është pe
Të shtënat me armë zjarri trondisin Cërrikun, plagosen dy të rinjtë Të shtëna me armë zjarri kanë shkaktuar panik vetëm pak minuta më parë në Cërrik. Sipas burimeve policore, janë plgoa
Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohen të “voglat” Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar sot vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që sapo lam pas. Asnjë nga
​UEFA hapë procedurë disiplinore ndaj Manchester Unitedit UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj Manchester Unitedi, pasi që klubi anglez erdhi me vonesë në stadium për ndeshje
Disiplina ndëshkon Tiranën dhe Partizanin Derbi Tirana - Partizani përpos spektaklit që na dhuroi në fushën e lojës na përcolli dhe një emocion të fortë edhe nga
Komisioni i Disiplinës dënon Partizanin dhe Kastriotin Komisioni i Disiplinës, ka publikuar ditën e sotme edhe vendimet në lidhje me parregullsitë e vërejtura në javën e kalua
Zyrtare: Trajneri i Interit dënohet nga Komisioni i Disiplinës Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, është suspenduar me një ndeshje pas kartonit të kuq në fund të takimit që Interi
Plas në prokurori, 10 prokurorë padisin Arta Markun Arta Marku është paditur nga 10 prokurorët e Shullazit. Kjo lëvizje e papritur vjen pas urdhrit të Markut për hetim
Juventus dhe United gati të "trondisin" futbollin me këtë shkëmbim Juventus dhe Manchester UNited raportohet se po përgatitet për një shkëmbim të madh që do të trondisë botën e futbollit.
Goditi me shkelm kundërshtarin, ky është vendimi i Disiplinës Komisioni i Disiplinës së Federatës Shqiptare të Futbollit, ka marrë vendimet përfundimtare lidhur me incidentet që kanë
Shpërthimet trondisin SHBA-në, një i vdekur dhe dhjetra të plagosur Të paktën një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar në një seri të shpërthimeve të dyshuara të gazit, që kanë
Bashkimi Evropian ndëshkon Hungarinë Parlamenti Europian votoi për aplikimin e masave disiplinore kundër Hungarisë, në lidhje me shkeljet e pretenduara të vl
Britanikët qesëndisin kuqezinjtë për humbjen e mbrëmshme Fitorja e Skocisë ndaj Shqipërisë ka pasur një vëmendje të madhe, nga mediat britanike në mënyrë të veçantë. Sipas të
Rikthehen atletet më trendy të viteve '90, cili model po pëlqehet më shumë (FOTO LAJM) Grupi Spice Girls bën revolucion tek adoleshentët përgjatë fundit të viteve '90 jo vetëm me këngët, por edhe me veshjen
5 shenjat që paralajmërojnë se do të keni probleme me apendisitin Të gjithëve na ka ndodhur që në momente të caktuara të jetë sonë të kemi patur probleme shëndetësore me stomakun si kaps
Shoferët kanadezë çudisin botën, a munden edhe shqiptarët të jenë si ta (VIDEO) Kanadaja cilësohet si një shtet me stereotipa pozitivë pothuajse në çdo aspekt. Edhe kjo video paraqet sadopak këtë g
Fjalët e bashkëluftëtarit të Pajazitit që e trondisin Ramush Haradinajn Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka thënë disa fjalë që Har
Komisioni i Disiplinës dënon Skënderbeun e Partizanin Komisioni i Disiplinës ka reaguar pas ngjarjeve të dhunshme në Korçë në ndeshjen Skënderbeu-Partizani. Nga të dy rra
Pa polici brenda stadiumeve, ky është ligji i ri që detyron klubet e Superiores për stjuart Në ligjin e ri për sportin sanksionohet në të paktën dy nene detyrimi i klubeve si organizatorë të një ndeshjeje futboll
Një sekond larg vdekjes! Pamjet e këtij kamioni po çudisin botën (FOTO LAJM) Nëse do të kishte shpejtuar edhe pak, ndoshta shoferi i këtij kamioni do të ishte mes të vdekurve të tragjedisë pas shem