999 rezultate për

disi

Katër mistere që vazhdojnë trondisin botën (FOTO LAJM) Janë katër mistere të mëdha botërore, që si duket do të mbesin të tilla përgjithmonë – sepse shkenca ka arritur të japë
2 tërmete të fuqishme trondisin Shqipërinë Dita e sotme ka rikthyer tërmetet në qarkun e Korçës. Vetëm pak minuta më parë janë ndjerë dy lëkundje të njëpasnjës
Bashkitë e opozitës padisin anëtarët e KZAZ-ve dhe policinë Bashkitë e opozitës depozitojnë kallzim penal ndaj anëtarëve të KZAZ-ve dhe të Policisë së Shtetit, për kryerjen e vepra
Tirana Bank dhe UNDP në partneritet për të promovuar mbrojtjen e mjedisit Tirana Bank, në linjë me politikat e Përgjegjshmërisë Sociale të Korporatës, së Grupit Balfin dhe UNDP, Programi i Zhvil
20 foto nga e kaluara që do trondisin syrin tuaj (FOTO LAJM) Të gjithë e kemi dëgjuar shprehjen "1 foto sa 1000 fjalë", e kjo shprehje gjen zbatim në çdo foto të kapur në momentin e
Rishfaqet "Bild", 16 përgjime të tjera pritet të trondisin qeverinë Gazeta gjermane "Bild" publikoi javën e parë, 6 përgjime kutë përfshirë ishin Vangjush Dako, Avdylajt dhe diskutime për
Wanda dhe Icardi po përgatiten të padisin Interin Sipas të përditshmes italiane, La Repubblica, Mauro Icardi, është duke përgatitur veprime ligjore për ta përfunduar kont
Foshnja e sapolindur "plas" nga të qarat, infermieret lyejnë thonjtë (VIDEO) Një foshnjë po "plaste" nga të qarat e ndërkohë infermjeret vazhdonin lyenin thonjtë. Një video është rregjistruar nga n
Ngritet procedurë disiplinore ndaj Agim Canës dhe lojtarëve të tij Komisioni i Garave i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Abdyl Bellopoja në mble
Përdorte pistoletë elektrike për disiplinimin e fëmijëve të tij, arrestohet 45 vjeçari Një japonez 45 vjeçar mësohet të jetë arrestuar nga policia, i akuzuar pëe përdorim të pistoletës elektrike ndaj fëmijëv
23 foto bardh e zi që do trondisin botën tuaj (FOTO LAJM) Edhe pse dikur nuk ka pasur aparate fotografike të sofistikuar foto e shkrepura tregojnë shumë për realitetin ku kanë je
Rreziku nga përdorimi i kufjeve Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit d
5 vrasje misterioze që po trondisin Gjermaninë, frika e qytetarëve për një vrasës serial Një vrasje e trefishtë në Bavari dhe një tjetër vrasje me dy viktima në një qytet në veri kanë shokuar Gjermaninë. Hetue
Era e fortë përplas në port tragetin e linjës Vlorë-Brindisi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë, ku si shkak i motit të keq, një traget i linjës Brindisi- Vlorë është përp
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
Pronarët e PSG-së duan të blejnë Romën Zërat për interesimin e grupit Qatar Sports Investments për të blerë klubin e Romës po shtohen gjithnjë e më shumë. N
Dënohet fusha e Laçit, vendimet e plota të Komisionit të Disiplinës Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të futbollit ka publikuar sot vendimet për javën që lamë pas në futboll
Kurti dhe Konjufca padisin Thaçin dhe Veselin Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti bashkë me shefin e Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjfuca kanë dorëzuar sot n
Binjaket çudisin jurinë me këngën shqiptare në "The Voice of Italy” (VIDEO) Një performancë e shkëlqyer e dy binjakeve shqiptare gjatë audicioneve të fshehta ka bërë që juria e “The Voice of Italy
Hashimi merr vesh edhe nga ndryshimet e klimës: Dy vitet e ardhshme, vendimtare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Ditën e Tokës, 22 Prillin, ka befasuar me njohuritë e tij rreth ambientit. Thaçi k