999 rezultate për

disi

Filmat që do t'ju ndihmojnë të qetësoheni dhe harroni çdo gjë (FOTO LAJM) Filmat komedi shpesh herë trajtohen si më të lehtët për tu konceptuar. Por ato lenë shijen filozofike te secili shiku
Enca dhe Dhurata Dora nën shoqërinë e njëra-tjetrës, çfarë po kurdisin (FOTO LAJM) Enca është padyshim këngëtarja më ekstravagante e estradës shqiptare. E kemi parë gjithnjë shumë të kuruar në rrjetet so
Incidenti në derbi, Komisioni i Disiplinës merr vendimin ekstrem ndaj Tiranës Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimin për të dënuar me katër ndeshje pa tifozë kl
Incidentet në derbin Tirana-Partizani, mblidhet Komisioni i Disiplinës Pas pak mblidhet komisioni i disiplinës së Federatës Shqiptare të Futbollit, ku mes të tjerave do të vendoset se çfarë d
Gafa me himnin e Shqipërisë, UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Francës Revista franceze L’Equipe raporton se incidenti me himnin e Shqipërisë në përballjen mes Francës dhe kuqezinjve në “Stad
Armë dhe drogë, dasmorët shqiptarë "trondisin" Hamburgun në Gjermani Policia gjermane në Hamburg ka ndaluar në rrugë një kolonë dasmorësh shqiptarë, ndërsa pas kontrolleve u gjetën bomba ty
Aktet e dhunës ndaj Tiranës, Disiplina dënon rëndë Vllzaninë Katër ndeshje pa tifozë. Është ky vendimi i Komisionit të Disiplinës, i cili e detyron Vllazninë për të luajtur katër n
Foto të tmerrshme, indiferenca njerëzore ka arritur kulmin (FOTO LAJM) Sipas statistikave, rreth 100,000 krijesa detare ngordhin çdo vit për shkak të mbeturinave plastike. Dhe kjo nuk është e
Një vezë e katandisi kështu këtë vajzë (FOTO LAJM) Një 22- vjeçare ka mbetur e verbër në njërin sy, pasi dy vezët që i kishte futur në mikrovalë për ti zier i kanë shpërt
Çudisin Loredana dhe Mozzik, çfarë bënë kësaj rradhe (FOTO LAJM) Mozzik dhe Loredana përveç një dyshe shumë simpatike në jetën personale janë edhe një nga dyshet më të suksesshme kur vj
"PD jepet me qera", pamjet që po "trondisin" rrjetin (FOTO LAJM) Rrjetet sociale ironizojnë herë pas here zhvillimet politike në vend ku nuk i kursejnë dozat e larta të humorit. Kohët
Përleshje me shufra hekuri dhe armë mes bandave, shqiptarët trondisin provincën italiane Një përleshje me armë ndodhi mes një grupi shqiptarësh dhe disa italianëve mbrëmjen e së hënës. Mediat italiane shkruajn
Tërmete të fuqishëm pritet të trondisin Greqinë Gjatë orëve të fundit, Greqia është tronditur nga lëkundje të forta tërmetesh, të cilat priten të pasojnë edhe në vazhdi
Merrni shembull, të divorcuar por bashkëshorti komplimenton publikisht Adrola Dushin (FOTO LAJM) Prej disa vitesh, modelja e njohur Adrola Dushi i ka dhënë fund martesës së saj me ish-partnerin Adis Patushi, me të cil
Çudisin gjinekologët, gratë po heqin dorë nga cikli menstrual Sipas disa studimeve kohët e fundit, ka rezultuar që menstruacionet nuk kanë më dobi për shëndetin e grave. Por po rrite
Rama lë çitjanet në shtëpi, por nuk heq dorë nga stili i tij: Çfarë veshi sot (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama duket se ka zgjedhur të mos i veshë më treçerekshet me të cilat u shfaq në zgjedhjet e 30 qershori
Gjyqtarët padisin qeverinë: Duam të na rikthehen pasaportat diplomatike Gjyqtarët kanë paditur në gjykatë qeverinë. Ata kërkojnë rikthimin e pasaportave të shërbimit diplomatik. Përmes një
Mitsotaikis dhe njerëzit e tij të besuar: Ekstremistët nacionalistë, që mund të trondisin Greqinë dhe vendet fqinje Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Greqisë, duket identik si një liberal perëndimor, ashtu si dhe është “rritur”. Kr
Bulqizë, qëllohen me armë Inspektorët e Mjedisit nga Tirana Inspektorë të Mjedisit nga Tirana, të ndodhur për inspektim në Bulqizë janë qëlluar me armë mbrëmjen e sotme. Lajmi k
Çudi e madhe, francezët padisin gjelin Banorët e një fshati në Francë kanë arritur deri aty sa të padisin një gjel për faktin se këndonte herët në mëngjes.