999 rezultate për

disha

VMRO-DPMNE shpërndan fletushka propagandistike në Radishani të Shkupit Vëzhguesit e BIRN kanë raportuar se mëngjesin e sotëm në Radishani të Shkupit janë shpërndarë fletushka propagandistike
Klaidi Çitozi follows long term CEO Qemal Disha Klaidi Citozi will be the new CEO of Sigma Interalbanian VIG from 1 May 2016. Mr. Citozi has joined the company since 13
Përplasja me policinë, protestuesit takojnë Llallën Ambjentalisti Sazan Guri i shoqëruar edhe nga ana e disa pjesëtarëve të shoqërisë civile si Zirkon Disha kanë shkuar të
E qëllon me dru e më pas e mbyt me rripin e pantallonave, zbardhet dëshmia e 37 vjeçarit Dje është zbardhur dëshmia në gjykatë e burrit që mbyti gruan me rripin e pantallonave, duke pranuar se ai e kishte krye
Krimi brenda familjes godet sërish, burri mbyt gruan në Tiranë Një tjetër krim i rëndë brenda familjes është shënuar ditën e sotme në fshatin Shëngjergj të Tiranës. Personi me emri
Tifozi i Romës me robdishambër në stadium (FOTO LAJM) Kemi parë lloj-lloj tifozësh në stadium, të veshur në mënyrat më të çuditshme, por si ky rast që ju sjellim tani nuk men
Vjedhja në Bankën e Shqipërisë, sot protesta për dorëheqjen e Ardian Fullanit Fotot e jetës së luksit së fëmijëve të Fullanit të cilat tashmë janë kthyer në qëndër të vëmëndjes, po merr një tjetër r
Familja shqiptare nga Radishani zhytur në krizë Familja Zeiqiri nga Radishani i Shkupit, që ra pre e dhunës nga maqedonasit, po përballet me një krizë të thellë financi
Radishani përsëritet në Gjorçe Petrov (FOTO LAJM) Banorët shqiptarë që jetojnë në lagjen Gjorçe Petrov ndjehen të pasigurt në banesat e tyre pasi gjatë protestës edhe ata
Foto nga protesta në Shkup (FOTO LAJM) Këto janë disa nga fotot e protestës së sotme në Shkup. Në to shihen qytetarë që protestojnë kundër dhunës së familje
Liria Kombëtare: Dhuna në Radishan, tragjedi shqiptare Shoqata Atdhetare "Liria Kombëtare" me seli në Zvicër ka reaguar ndaj dhunës së familjes shqiptare në Radishan të Shkupi
Komiteti i Helsinkit: Rrahja në Radishan u fsheh nga MPB Përfaqësuesja e Komitetit të Helsinkit, Uranija Pirovska tha sot se shteti nuk është i vetëdijshëm ëpr pasojat e dhunës
Idriz Sinani: Radishani, pikënisja e një konfikti të ri etnik Edhe pse institucionet nuk kanë reaguar për dhunën e ushtruar ndaj familjes shqiptare në Radishan, ai ka qenë i pari që
Protestë në Shkup në mbrojtje të familjes shqiptare nga Radishani Të premten në Shkup do të mbahet një protestë, si shenjë revolte kundër dhunës së ushtruar ndaj familjes Zeqiri në Radis
Skandal, familja shqiptare në Radishan: Policia na tha të mos flasim Kryefamiljari Faik Zeqiri është takuar me prefektin e komunës së Butelit dhe me dy përfaqësues të Ministrisë së Brendshm
'Genocidi mbi familjen shqiptare në Radishan të kujton kohën e Çubriloviçit' Familja Zeqiri nga Radishani u largua nga vatra e shtëpisë si pasojë e politikës shoviniste e demonike maqedonase, duke
PPD: Në Radishan po bëhet pastrim etnik, turp për BDI që nuk reagon Partia për Presporitet Demokratik ka dënuar aktet barbare mbi familjen shqiptare në Radishan në Shkup. Kjo parti thot
Shqiptarët terrorizohen me bomba, BDI hesht Familja shqiptare në Radishan të Shkupit është terrorizuar nga huliganët maqedonas. Përpara zgjedhjeve, kanë qenë akt
Civil: Sulmet mbi familjen shqiptare në Radishan, akte terroriste Organizata joqeveritare "Civil" është shprehur e shqetësuar me mosreagimin e institucioneve ndaj sulmeve të njëpasnjëshm
Edhe plumba janë shtënë në shtëpinë e familjes shqiptare në Radishan Familja shqiptare në Radishan të Shkupit po përjeton një dramë të vërtetë dhune, frike dhe respresioni. Këtë herë në