999 rezultate për

diplomave

Jacobson diskuton për pranimin e diplomave të Mitrovicës së veriut Ambasadorja e SHBA-ve në Prishtinë Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot zyrën për Çështje të Komuniteteve ku ka biseduar
Zbardhet lista me emrat e atyre që ju njihet diploma Ministria e Arsimit ka publikuar listën e parë të diplomave të njehsuara për këtë vit. Portali Albeu ka sigyruar listën
Cilësia e diplomave, problem për arsimin Një nga problematikat që ka sot arsimi është edhe cilësia e diplomave. Gjatë një takimi me Konfederatën e Sindikatave të
Serbia ende nuk i ka njohur diplomat e marra në Kosovë Në korrik të vitit 2011 Serbia dhe kosova arrijnë të nënshkruajnë një marrëveshje teknike në Bruksel për njohjen recipro
Falsifikonte diploma të USHT-së, arrestohet 30-vjeçari Policia maqedonase ka arrestuar një të dyshuar për falsifikimin e diplomave të Universitetit Shtetëror të Tetovës. A
Buja njeh diplomat e dyshimta Rekomandimi i Kryetares së Bordit të Akreditimit, Ferdije Zhushi – Etemi, për mosnjohjen e diplomave të dyshimta nuk po
Diplomat e pavlefshme të privatit Mbi 1 mijë studentë të cilët kanë përfunduar studimet pas vitit 2010 në disa universitete private në Shqipëri kanë kërku
"Llafet e Dynjasë": Saliu nuk i beson diplomave të Myqeremit?! Pas skandaleve të shumta në sistemin arsimor në Shqipëri, Ministria e Arsimit po përjeton një krizë të vërtetë besimi në
Lëshimi i diplomave false, prangoset ish inspektori i Drejtorisë Arsimore të Tiranës Një ish-Inspektor i Drejtorisë Arsimore të Tiranës ka përfunduar në prangat e policisë nën akuzën e lëshimit të diplomav
Blerja e diplomave, Kristalit i pezullohet licensa për 1 vit (VIDEO) Pas skandalit të fundit të blerjes së diplomës nga ana djalit të ish-kreut të Partisë Lidhja e Veriut (Lega Nord) në Ita
Kosova bllokon diplomat e Kristalit Skandali i diplomave të cilat dyshohen se janë lëshuar në mënyrë fiktive nga Universiteti "Kristal" ka prekur edhe Kosov
Rrjeti i shitblerjes së diplomave edhe në Kiev e Prishtinë Universiteti Kristal i Tiranës është përfshirë në një rrjet të shitblerjes së diplomave të arsimit të lartë, organizuar
Skandali i blerjes së diplomave, universitetit Kristal i pezullohet licensa 1 vit Pas skandalit të fundit të blerjes së diplomës nga ana djalit të ish-kreut të Partisë Lidhja e Veriut (Lega Nord) në Ita
Fillon njohja e diplomave nga Serbia Sot fillon zbatimi i marrëveshjes për njohjen e diplomave universitare të arritur në dialogun e lehtësuar nga BE-ja.
Marrëveshja për njohje të diplomave, së shpejti nis zbatimi Marrëveshja për njohje të diplomave universitare e arritur në Bruksel është e zbatueshme që nga ky muaj. Obligimin për i
Kosova ka paralajmëruar Maqedoninë për nostrifikimin e diplomave Kosova ka paralajmëruar Ministrinë e Arsimit dhe partitë shqiptare në Maqedoni lidhur me nostrifikimin e diplomave. Dy
Protestë, kundër mosnjohjes së diplomave të Kosovës në Serbi Me rastin e Ditës ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, në Luginë të Preshevës do të organizohet një protestë kundër m
Gjermania kërkon punonjës të kualifikuar Sipas një sondazhi të Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë 70% e firmave kanë tashmë "në përgjithësi ose së paku pjesërish
Tirana fillon iniciativen per njesimin e diplomave me Maqedonine dhe Kosoven Autoritetet zyrtare të arsimit në Tiranë kanë nisur përpjekjet për njehsimin e diplomave p
Lugina e Preshevës, ankesa për mosnjohjen e diplomave Edhe një herë tjetër, përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kanë shprehur sh