999 rezultate për

diplomatike

Sekserët e selive diplomatike po joshin emigrantët me bileta avioni falas Deputeti i Partisë Socialiste Sajmir Tahiri akuzoi sot qeverinë se në bashkëpunim me kompaninë BelleAir kanë filluar të
Akademia Diplomatike e Kosovës hap selinë në Prizren Komuna e Prizrenit ka marrë vendim që t’i jap Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, një objekt me vlera h
Saraçini në Panairin e Shkupit Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot në Panairin e Shkupit - Salla Diplomatike, do të marrë pjesë në takimin e katërt
Parlamenti i diskretituar, Topi kërkon hetim për selitë diplomatike Kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi vlerësoi punën e strukturave të partisë, pasi sipas tij bënë që FRD të përhap
Decentralizimi në vend të kantonizimit Decentralizmi i Kosovës kishte lindur si ide pas trazirave të marsit 2004. Kabllot diplomatike të ambasadave të SHBA-së
Marrëdhëniet diplomatike me Malin e Zi, të kushtëzuara Lidhja e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Malit të Zi po vazhdon të kushtëzohet me futjen e komunitetit malazez
Kaçaniku reagon ndaj sulmit në Merdar Pas sulmit në Merdare ka reaguar Selatin Kaçaniku, i cili thotë se institucionet e Kosovës, por edhe ato ndërkombëtare n
Kosova dhe Xhibuti vendosin marrëdheniet diplomatike Ambasadori i Republikës së Kosovës në Francë, Muhamedin Kullashi dhe ambasadori i Republikës së Xhibutit në Francë, Rach
SHBA-Shqipëri, 22 vite nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike Me rastin e 22-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis SHBA dhe Shqipërisë, kryeministri Sali Berisha
Nënshkruhet marrëveshja mes Akademisë Diplomatike dhe Universitetit të Prishtinës Drejtori i Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, ambasador Albert Prenkaj dhe rektori i Universitetit të Prish
FRD reagon për skandalin me Ambasadën Shqiptare ne Uashington Fryma e Re Demokratike ka reaguar ne lidhje me skandalin që lidhet me Ambasadën Shqiptare ne Uashington. Përmes një dekl
Misionet diplomatike të Shqipërisë, në krizë mbijetese Misionet zyrtare diplomatike të Shqipërisë janë në krizë mbijetese. Top Channel publikon një dokument të Ambasadës Shqip
Misionet diplomatike të Kosovës shënuan pesë vjetorin e pavarësisë Pesë vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës është shënuar në mënyrë dinjitoze në të gjitha misionet diplomatike dh
Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Republikën e Fixhit Republika e Kosovës ka vendosur marrëdhëniet diplomatike me Republikën e Fixhit. Marrëveshja e vendosjes së marrëdhëniev
Gafat diplomatike, Topalli pushon nga puna drejtorin e Marrëdhënieve me Jashtë Në vitet 2011-2012 Kuvendi i Republikës së Shqipërisë është bërë protagonist i një serie gafash të rënda diplomatike, pë
Kosovë-Pakistan, marrëveshja diplomatike mes dy vendeve Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës dhe ajo Pakistanit nënshkruan sot një marrëveshje diplomatike e cila do ti hapë
Zyrtarët ndërlidhës të MPB-së në misione diplomatike Ministria e Punëve të Jashtme dhe Ministria e Punëve të Brendshme kanë nënshkruar një marrëveshje përmes së cilës mundës
Zbardhet pakti mes Shqipërisë dhe Serbisë, ja çfare përfitimesh kanë diplomatet Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje dypalëshe e cila i jep mundësi familjarëve të diplomatëve respektivë t
Heqja e lapidarit, OVL: Tirana dhe Prishtina të reagojë Heqjen e laoidarit, organizatat e dala nga lufta e Kosovës e kanë konsideruar si vazhdimësi të politikës serbe të presio
Kosova vendos marrëdhëniet diplomatike me Kuvajtin Të martën në Tiranë, është nënshkruar marrëveshja e përbashkët për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Qeveri