999 rezultate për

diplomatike

Ofensiva diplomatike e Ahmetit, të hënën qëndron në Greqi Në përpjekje për të gjetur një zgjidhje për çështjen e emrit, lideri i BDI-së Ali Ahmeti vazhdon ofensivën e tij diploma
Hoxhaj: Panamaja, portë për Amerikën Latine (FOTO-LAJM) –Republika e Kosovës ka vendosur zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike me Republikën e Panamasë. Marreveshja eshte
“Furtunë” lëvizjesh në shërbimin diplomatik Përfundimi i mandatit katërvjeçar të ambasadorëve, përfaqësuesve diplomatikë dhe konsullorë të Kosovës në misione jashtë
Shqipëri-Greqi, “luftë diplomatike” Një preje mediave më të rëndësishme italiane, TGCom Mediaset ka pasqyruar tensionet e fundit mes Shqipërisë edhe Greqisë
BE-ja raport negativ, nëse nuk zgjidhet "24 dhjetori" Nëse Komisioni për ngjarjet e "24 dhjetorit" nuk arrin në një përfundim mbi këtë ngjarje, atëherë dihet se kush është ve
Pasaportë diplomatike pa vlerë Më shumë se 600 zyrtarë kanë përfituar pasaportë diplomatike të Republikës së Kosovës. Brenda territorit të Kosovës ajo
Rrahje në Konsullatën e Kosovës në Berlin Skandalet në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës nuk kanë të ndalur. Ato nuk po ndodhin vetëm kohëve të fundit, po
Në diplomacinë shqiptare pritet furtunë Hije të forta dyshimi se diplomacia shqiptare ndodhet në prag të një “skandali” të përmasave të mëdha. Shkak është emëri
SHBA zgjat mbylljen e ambasadave në Lindjen e Mesme dhe Afrikë Mbyllja e ambasadave dhe konsullatave amerikane në Lindjen e Mesme dhe në Afrikë për arsye sigurie pasi Al-Kaida ka kërc
Neziri: Diaspora nuk ka interes për shqipen Numri i ulët i mësuesve shqiptarë në diasporë lidhet drejtëpërdrejt me mos interesimin e vetë diasporës. Ndaj në Gjerman
SHBA projekt të fshehtë për krizën greke dhe kontestin e emrit "Stabilitet" është kodi i emrit të planit të fshehtë amerikan i cili do të fillojë të shthuret pak para zgjedhjeve në Gj
Kosova më shumë diplomatë në Washington dhe Bruksel Në Washington dhe Bruksel do të ketë më shumë diplomatë, ndërsa në Egjipt, Mal të Zi dhe vende të tjera do të hapen misi
Gara per shtetet që (s)na kanë njohur Deri më tani nuk ka asjë dokument zyrtar që të konfirmojë njohjen e Kosovës nga El Salvadori, duke e bërë njohejn nga ky
Hoxhaj konfirmon emrat e ambasadorëvet të rinj Emrat e ambasadorëve të rinj nga rradhët e BDI-së janë konfirmuar nga zëdhënësi i Qeverisë, Muhamet Hoxha. Ministria e P
Hoxhaj viziton objektin ku do vendoset Akademia Diplomatike Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka qëndruar sot në Prizren, me ç’rast, i shoqër
Dorëheqja e Pecit, jo diplomatike Rasti i dorëheqjes së Lulzim Pecit konsiderohet rast i mbyllur nga Ministria e Punëve të Jashtme, madje dëshiron që të m
Tajlanda i premton Pacollit njohje Një delegacion i shtetit të Tajlandës i udhëhequr nga i dërguari i kryeministres së vendit, Pichate Stairachaval është
Ambasadorja Oer do të referojë para diplomatëve Sot, në sallën e Ministrisë së Punëve të Jashtme, ambasadorja franceze Lorens Oer do të mbajë një fjalim me temë "Vendi,
"Zaman": Të huajt me pasaporta diplomatike i kanë nxitur në dhunë demonstruesit në Turqi Në rrugën Bejollu në Taksim janë kapur gjashtë shtetas të huaj me pasaporta diplomatike, të cilët demonstrantët i kanë n
Sekserët e selive diplomatike po joshin emigrantët me bileta avioni falas Deputeti i Partisë Socialiste Sajmir Tahiri akuzoi sot qeverinë se në bashkëpunim me kompaninë BelleAir kanë filluar të