999 rezultate për

diplomatike

LSDM: Bashkëpunëtorët e Gruevskit po përgatisin ikjen e Mijallkovit "Informacioni se, ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, i është lëshuar një pasaportë diplomatike si ekspert, është
Bashkë me dorëheqjen, Arbër Vllahiu dorëzon edhe pasaporten diplomatike (Dokument) Ish këshilltari i presidentes së Kosovës, Arbër Vllahiu, duket se nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga qëndrimi tashmë publ
Barazimi sjellë festë dhe atmosferë fantastike në Tiranë (VIDEO) Ashtu siç pritej ndeshja mes Shqipërisë dhe Danimarkës ka zbrazur rrugët e kryeqytetetit dhe i ka mbledhur njerëzit në l
Momenti kur Muja dorëzoi pasaportën diplomatike: S'ka asnjë vlerë (FOTO LAJM) Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja, ka hequr sot dorë nga pasaporta diplomatike e Kosovës. Këtë veprim
Historike, pas 50 vitesh SHBA dhe Kuba vendosin raporte diplomatike (FOTO LAJM) Presidentët amerikan, Barack Obama dhe kubanez, Raul Castro ndodhen sot në Panama për një samit kontinental historik i d
KOMENT/ Kanabisi dhe një përgjigje aspak diplomatike e Tahirit për Kokëdhimën Nisma e deputetit sociakist Koço Kokëdhima për të legalizuar kanabisin në vend duket se ka nervozuar ministrin e Brendsh
BE nuk dyshon në autenticitetin e "bombave" Nota e misionit të BE-së e drejtuar ministrit për Punë të Jashtme të Maqedonisë është argument se për BE-në vërtetësia e
Polonia, në zemër të lojës diplomatike evropiane Oliver de France - Studiues në Institutin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare Strategjike, Francë … Duhet në mënyrë
Kosova, kurth i pakalueshëm i Serbisë për në BE Kërkesat për forcimin e pavarësisë së Kosovës, presionet që t’i vihen sanksione Rusisë dhe përpjekjet që të dobësohet Re
Thaçi: Ja cilat janë prioritetet diplomatike të Kosovës Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka shpalosur prioritetet diplomatike të Kosovës përpara trupës
Luftë diplomatike mes Rusisë dhe Polonisë Rusia ka nisur fërkimin e fortë të raporteve me Bashkimin Evropian dhe "luftën diplomatike" më të ashpër po e bën me ata
Serbi-Shqipëri, Dade: Ministria e Jashtme të informojë Kuvendin Pas ngjarjeve në ndeshjen Serbi-Shqipëri, Arta Dade ka kërkuar që Ministria e Jashtme të informojë Kuvendin. Ky qëndrim
Kosovë-El Salvador, vendosen marrëdhëniet diplomatike Është nënshkruar marrëveshja për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së
Kosova do dërgojë ambasador në Vatikan Qeveria e Kosovës ka pranuar sugjerimin e Selisë së Shenjtë për emërimin e një diplomati në Vatikan, i cili do të vendos
Përballja diplomatike, Shqipëri-Kosovë, Serbi-Maqedoni Vendet e Ballkanit Perëndimor janë të ndara në planin diplomatik, sidomos me projektin për krijimin e ambasadave të për
Maqedonia dhe Serbia shtojnë bashkëpunimin Maqedonia dhe Serbia do të bashkojnë ambasadat e tyre në të gjithë botën. Kjo, pasi sot në Shkup, ministri i Jashtëm
Diplomatët "skandalozë" të Maqedonisë Maqedonia po dëmtohet si shtet në arenën ndërkombëtare, si rrjedhojë edhe e diplomatëve të saj nëpër Evropë e botë. D
Përgjimet e Gjermanisë, Bushati premton trajtim në kanale diplomatike Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati garantoi sot opinionin publik se do të jetë në kontakt të vazhdueshëm me Gjermaninë d
Tirana mbyll ambasadat në Kuala Lumpur, Lisbonë, Sarajevë dhe Nju Dehli Qeveria e Shqiperisë mbyll perfaqesite diplomatike te vendit tone në kater shtete. Në mbledhjen e qeverisë së një dite m
Skandalet diplomatike i prishin imazhin Maqedonisë Një sërë diplomatësh me karrierë janë tërhequr nga pozita e ambasadorit. Largimi i diplomatit profesional Nenad Kolev