999 rezultate për

diplomatike

Rusia mund të ndërpresë marrëdhëniet diplomatike me Ukrainën Kryeministri rus tha të premten se vendi i tij mund t’i ndërpresë të gjitha lidhjet diplomatike me Ukrainën fqinjë, duke
Malavi dhe Kosova lidhin marrëdhënie diplomatike Shteti i Kosovës dhe Malavi kanë lidhur marrëdhënie formale diplomatike. Kjo është bërë e mundur mes ambasadorit të M
Ja si duket pasaporta diplomatike e Etrit Berishës (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë pritjes madhështore, lojtarëve të Kombëtares shqiptare u premtoi pasaporta diploma
Agolli habit të gjithë me firmën e tij (FOTO LAJM) Mbrojtësi shqiptar që mbajti shiritin e kapitenit në dy ndeshjet e fundit të Euro 2016, ka firmosur si gjithë lojtarët e
Lojtarët e Kombëtares aplikojnë për pasaportat diplomatike (FOTO) Futbollistët kuqezi kanë mbërritur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku janë pritur nga ministri Ditmir Bushati. Ky
Ja kush do ta marrë pasaportën diplomatike te Kombëtarja Kombëtarja shqiptare do të mbërrijë në Tiranë pasditen e sotme pas përfaqësimit dinjitoz në Euro 2016 dhe përveç pritjes
Mediat italiane: Pajisja hyri me një makinë me targa diplomatike tonat Në vazhdën e hetimit për skandalin e përgjimeve, pezullimi i kreut të policis shqiptare, Haki Çako, nuk është lënë pa vë
Malevski: Duhen ndryshime serioze brenda në sistemin politik Ish shefi i diplomacisë maqedonase, Denko Malevski ka thënë se diplomacia ndërkombëtare nga Uashingtoni dhe Brukseli ësh
Ramadani: Duhet ndërhyrja diplomatike e NATO-s në Maqedoni Ish-deputeti në Parlamentin e Maqedonisë, analisti Ismet Ramadani në një deklaratë për mediat ka folur për situatën aktu
Burime diplomatike: Aksioni në rrethinat e Kumanovës me kërkesë të ndërkombëtarëve? Sipas asaj qe shkruan Zhurnal, e cila citon burime diplomatike, aksioni i fundit në fshatrat e Kumanovës është kryer me
Lladrovci e ka shkelur Rregulloren e MPJ-së, ja pse (FOTO LAJM) Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovci, është përfshirë në akuza e kundërakuza me deputetin e Vetëvendosjes, Re
Çfarë mesazhi do sjellë Kerri në Tiranë? Nga Blendi Fevziu – Xhon Kerri pritet te zbrese neser ne Tirane ne nje vizite qe zgjat as me shume dhe as me pak se s
Perpjekjet e para institucionle te shqiptareve per te vendosur marredhenie diplomatike me SH.B.A.? Dorian Koci - Ne fotot e meposhteme jane Edward Everett dhe Theodore Lyman, dy personalitete te rendesishme te jetes ku
Selimi vizitë në SHBA, koordinohet axhenda diplomatike për 2016-ën Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, po qëndron për një vizitë dy-ditore në Washington, me ftesë të Depa
Sërish përplasje diplomatike mes Turqisë dhe Rusisë “Turqia duhet të paguajë dëmshpërblim për rrëzimin e avionit Su-24”, ka qënë kjo deklarata e zv. Ministrit të jashtëm ru
Cutillo: Axhenda diplomatike e fokusuar tek investimet Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Italisë, Alberto Cutillo, të cilit i uroi mirëseardhjen në
VEseli: Ishte një betejë e rëndë diplomatike në Paris Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli,përmes një postimi në Facebook ka shkruar se beteja diplomati
Prishet pasaporta diplomatike e Sasho Mijallkovit U prish pasaporta diplomatike e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijalkov, vërtetuan nga ministria e punëve të jashtme, trans
Serbia ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Shqipërinë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vendosur të bojkotojë për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipërisë në
Dibrani: Mustafa pengoi udhëtimet diplomatike të Ibrahim Rugovës Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Zvicër, Shefqet Dibrani u shpreh se Isa Mustafa i ka dëmtuar të g