999 rezultate për

diplomatike

Berisha kërcënon Ramën dhe Thaçin: Mos ndani vendin Ish- Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër sot rreth përfshirjes së Edi Ramës në planet për ndarjen e Kosovës, një
E la Vini apo ajo? Bora jep përgjigjen diplomatike Si gjithmonë, pas një ndarje pyetjet e para që të vinë ndër mend janë: “Pse u ndanë?” dhe “E la ai apo ajo?”. Përgji
Haradinaj mendon e për këshilltarët, i pajis me pasaporta diplomatike Privilegjet e Qeverisë Haradinaj nuk kanë të ndalur. Pasi ua rriti pagat, kryeministri është përkujdesur që udhëtimet
Serbia paralajmëron tërheqjen e njohjes për Maqedoninë Serbia mund tërheqë njohjen e Maqedonisë nëse kjo e fundit do të zyrtarizojë votën pro hyrjes së Kosovës në UNESCO. Bëhe
Serbia paralajmëron tërheqjen e njohjes për Maqedoninë Serbia do të tërheqë njohjen e Maqedonisë nëse kjo e fundit do të zyrtarizojë votën pro hyrjes së Kosovës në UNESCO. Bë
Kosova po humb energji në betejat e saj për njohje Marrja e njohjes diplomatike nga shtete të vogla dhe të largëta është shumë më pak e rëndësishme sesa të kesh një ekonom
Melanie Trump sfilatë diplomatike në Azi (FOTO LAJM) Donald dhe Melanie Trump kanë nisur një tur 12 ditor në Azi. Fillimisht ata kanë vizituar Japoninë, e më pas Korenë
Zbardhet letra sekrete e Ministrisë së Jashtme kundër ambasadorëve (FOTO LAJM) Drejtuesit e Shoqatës Sindikale të Anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm të Republikës së Kosovës (SHSASHJ) në Ministrinë e
Tillerson: Kërkojmë zgjidhje diplomatike me Korenë e Veriut Sekretari amerikan i shtetit Rex Tillerson nguli këmbë se Presidenti Donald Trump dëshiron që të zgjidhë përballjen me K
DOSSIER/ Raportet me Gjermaninë, nga dëmshpërblimi tek darkat sekrete në hotelet e Vjenës Me politikën e orientuar drejt lindjes RFGJ-ja nuk kishte pse të mos lidhte marrëdhënie zyrtare edhe me Shqipërinë komun
Putin: Konflikti me Korenë Veriore mund të zgjidhet në mënyrë diplomatike Lideri rus, Vladimir Putin është i bindur se nuk do të ketë konflikt me përdorim të armëve për shkatërrim në masë në Azi
Rusia kërkon kthimin e kapaciteteve diplomatike në SHBA Rusia ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që t’i kthejnë kapacitetet diplomatike ruse në San Francisko dhe Uashington, p
Clark rrëfen momente për luftën e Kosovës Në një intervistë për “Huffington Post”, Gjenerali Wesley Clark ka komentuar luftën në Bosnjë, Irak, Afganistan, sfidën
Pas tensioneve diplomatike, Serbia kthen diplomatët e saj në Maqedoni Stafi i ambasadës së Serbisë do të kthehet në Maqedoni, pas tensioneve diplomatike midis dy fqinjëve. Ambasada serbe
Çfarë thotë Brukseli për krizën diplomatike mes Maqedonisë dhe Serbisë “Komisioni Evropian i ka thirrur autoritetet e Shkupit dhe Beogradit të tregojnë përmbajtje dhe në rrugë paqësore t’i zg
Serbia tërhqe gjithë stafin diplomatik nga Maqedonia Serbia ka tërhequr gjithë stafin diplomatik nga Shkupi, por duke mos dhënë detaje mbi këtë vendim. Ministria e Jashtme
Privilegjet e pasaportave diplomatike, nga Mjallkov tek funksionarët shqiptar Ish-drejtor i drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijalkov më shumë se dy vjet nuk është funksionar. Ai tani ë
Çavusoglu viziton Arabinë Saudite për krizën e Katarit Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu mbërriti sot në Arabinë Saudite ku pritet të takohet me Mbretin Salm
Al Jazeera e Katarit bie pre e sulmeve kibernetike Rrjeti satelitor i Katarit, “Al Jazeera” është përballur me një sulm të fortë kibernetik, por mbetet sërish funksional,
Gjermania kërkon heqjen e bllokadës ndaj Katarit Gjermania ka bërë thirrje për përpjekje diplomatike për të zgjidhur një krizë në rritje rreth Katarit, e cila akuzohet n