999 rezultate për

diplomatik

Selimi vizitë në SHBA, koordinohet axhenda diplomatike për 2016-ën Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, po qëndron për një vizitë dy-ditore në Washington, me ftesë të Depa
Sërish përplasje diplomatike mes Turqisë dhe Rusisë “Turqia duhet të paguajë dëmshpërblim për rrëzimin e avionit Su-24”, ka qënë kjo deklarata e zv. Ministrit të jashtëm ru
Cutillo: Axhenda diplomatike e fokusuar tek investimet Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Italisë, Alberto Cutillo, të cilit i uroi mirëseardhjen në
VEseli: Ishte një betejë e rëndë diplomatike në Paris Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli,përmes një postimi në Facebook ka shkruar se beteja diplomati
Prishet pasaporta diplomatike e Sasho Mijallkovit U prish pasaporta diplomatike e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijalkov, vërtetuan nga ministria e punëve të jashtme, trans
Serbia ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Shqipërinë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vendosur të bojkotojë për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipërisë në
Dibrani: Mustafa pengoi udhëtimet diplomatike të Ibrahim Rugovës Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Zvicër, Shefqet Dibrani u shpreh se Isa Mustafa i ka dëmtuar të g
LSDM: Bashkëpunëtorët e Gruevskit po përgatisin ikjen e Mijallkovit "Informacioni se, ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, i është lëshuar një pasaportë diplomatike si ekspert, është
Bashkë me dorëheqjen, Arbër Vllahiu dorëzon edhe pasaporten diplomatike (Dokument) Ish këshilltari i presidentes së Kosovës, Arbër Vllahiu, duket se nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga qëndrimi tashmë publ
Barazimi sjellë festë dhe atmosferë fantastike në Tiranë (VIDEO) Ashtu siç pritej ndeshja mes Shqipërisë dhe Danimarkës ka zbrazur rrugët e kryeqytetetit dhe i ka mbledhur njerëzit në l
Momenti kur Muja dorëzoi pasaportën diplomatike: S'ka asnjë vlerë (FOTO LAJM) Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja, ka hequr sot dorë nga pasaporta diplomatike e Kosovës. Këtë veprim
Historike, pas 50 vitesh SHBA dhe Kuba vendosin raporte diplomatike (FOTO LAJM) Presidentët amerikan, Barack Obama dhe kubanez, Raul Castro ndodhen sot në Panama për një samit kontinental historik i d
KOMENT/ Kanabisi dhe një përgjigje aspak diplomatike e Tahirit për Kokëdhimën Nisma e deputetit sociakist Koço Kokëdhima për të legalizuar kanabisin në vend duket se ka nervozuar ministrin e Brendsh
BE nuk dyshon në autenticitetin e "bombave" Nota e misionit të BE-së e drejtuar ministrit për Punë të Jashtme të Maqedonisë është argument se për BE-në vërtetësia e
Polonia, në zemër të lojës diplomatike evropiane Oliver de France - Studiues në Institutin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare Strategjike, Francë … Duhet në mënyrë
Kosova, kurth i pakalueshëm i Serbisë për në BE Kërkesat për forcimin e pavarësisë së Kosovës, presionet që t’i vihen sanksione Rusisë dhe përpjekjet që të dobësohet Re
Thaçi: Ja cilat janë prioritetet diplomatike të Kosovës Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka shpalosur prioritetet diplomatike të Kosovës përpara trupës
Mediat greke akuza të ashpra mbi Amerikën për Maqedoninë Mediat greke i kanë kushtuar rëndësi skandalit me refuzimin e ftesës së Evangelos Venizelos në takimin ministror të NATO
Luftë diplomatike mes Rusisë dhe Polonisë Rusia ka nisur fërkimin e fortë të raporteve me Bashkimin Evropian dhe "luftën diplomatike" më të ashpër po e bën me ata
Serbi-Shqipëri, Dade: Ministria e Jashtme të informojë Kuvendin Pas ngjarjeve në ndeshjen Serbi-Shqipëri, Arta Dade ka kërkuar që Ministria e Jashtme të informojë Kuvendin. Ky qëndrim