999 rezultate për

diplomatik

Krijohet task-forca për lirimin e Thaçit Komandanti i Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi, i arrestuar dy javë më parë nga policia serbe nën dyshimet për "terror
"The Economist": Gjendja e kanabisit në Shqipëri po përkeqësohet Revista prestigjioze britanike “The Economist” në një shkrim të titulluar “Hash and burn”, flet për përpjekjet e Shqipër
Diplomatët shqiptarë peng të Ivanovit Për të disatin vit me radhë, një numër i madh i përfaqësive diplomatike të Maqedonisë në botë vazhdojnë të jenë pa ambas
Vdekja e shqiptarit në rajon/ Mediat greke: "Incident diplomatik" Referuar ngjarjes se rëndë të disa ditëve më parë ku një shqiptar vdiq në komisariatin policor grek, mediat greke e quaj
Liderët botërorë anashkalojnë Maqedoninë për shkak të politikave qeveritare Maqedonia vazhdon të anashkalohet nga vizitat e liderëve të fuqishëm botërorë që herë pas here realizojnë ture diplomati
Rusia mund të ndërpresë marrëdhëniet diplomatike me Ukrainën Kryeministri rus tha të premten se vendi i tij mund t’i ndërpresë të gjitha lidhjet diplomatike me Ukrainën fqinjë, duke
Malavi dhe Kosova lidhin marrëdhënie diplomatike Shteti i Kosovës dhe Malavi kanë lidhur marrëdhënie formale diplomatike. Kjo është bërë e mundur mes ambasadorit të M
Ja si duket pasaporta diplomatike e Etrit Berishës (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë pritjes madhështore, lojtarëve të Kombëtares shqiptare u premtoi pasaporta diploma
Agolli habit të gjithë me firmën e tij (FOTO LAJM) Mbrojtësi shqiptar që mbajti shiritin e kapitenit në dy ndeshjet e fundit të Euro 2016, ka firmosur si gjithë lojtarët e
Lojtarët e Kombëtares aplikojnë për pasaportat diplomatike (FOTO) Futbollistët kuqezi kanë mbërritur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku janë pritur nga ministri Ditmir Bushati. Ky
Ja kush do ta marrë pasaportën diplomatike te Kombëtarja Kombëtarja shqiptare do të mbërrijë në Tiranë pasditen e sotme pas përfaqësimit dinjitoz në Euro 2016 dhe përveç pritjes
Mediat italiane: Pajisja hyri me një makinë me targa diplomatike tonat Në vazhdën e hetimit për skandalin e përgjimeve, pezullimi i kreut të policis shqiptare, Haki Çako, nuk është lënë pa vë
Malevski: Duhen ndryshime serioze brenda në sistemin politik Ish shefi i diplomacisë maqedonase, Denko Malevski ka thënë se diplomacia ndërkombëtare nga Uashingtoni dhe Brukseli ësh
Ramadani: Duhet ndërhyrja diplomatike e NATO-s në Maqedoni Ish-deputeti në Parlamentin e Maqedonisë, analisti Ismet Ramadani në një deklaratë për mediat ka folur për situatën aktu
Burime diplomatike: Aksioni në rrethinat e Kumanovës me kërkesë të ndërkombëtarëve? Sipas asaj qe shkruan Zhurnal, e cila citon burime diplomatike, aksioni i fundit në fshatrat e Kumanovës është kryer me
Pacolli: Vakuum diplomatik, askush nuk po lobon për Kosovën Ish presidenti, Behgjet Pacolli, shkruan se, që nga fillimi i mandatit të kësaj qeverie askush nuk merret me lobimin për
Letër trupit diplomatik për shkeljet në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Këshilltarët e PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës, sot i kanë përcjellë një letër të hapur përfaqësuesve të organizatav
Kurti: Dëbimi i Boiken Abazit skandal diplomatik, të ndërhyjë Edi Rama "Kidnapimi dhe deportimi i Bojken Abazit është krim i këtij regjimi të korruptuar dhe se përgjegjës për këtë është kryem
Lladrovci e ka shkelur Rregulloren e MPJ-së, ja pse (FOTO LAJM) Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovci, është përfshirë në akuza e kundërakuza me deputetin e Vetëvendosjes, Re
Çfarë mesazhi do sjellë Kerri në Tiranë? Nga Blendi Fevziu – Xhon Kerri pritet te zbrese neser ne Tirane ne nje vizite qe zgjat as me shume dhe as me pak se s