999 rezultate për

diplomatik

Daçiç kërcënon Francën për lirimin e Haradinajt: Do ta shihni… Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se vendimi i gjykatës franceze që e le të lirë Ramush Haradinaj ishte v
Ambasada ruse jep alarmin: Një grup ekstremist nga Kosova dhe Maqedonia po na vëzhgon Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet s
Shpërthen Ndoka: Ndërkombëtarët të dehur nga kanabisi Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka ka shpërthyer në një status në “Facebook” ndaj disa ndërkombëtarëve, që sipas tij jan
Valë e re presioni diplomatik mbi Ivanovin Reagime të reja nga bashkësia ndërkombëtare me mesazhe të njëjta- të hidhen hapa për vazhdim të qetë të proceseve demokr
Kriza diplomatike, vijon dëbimi i lopëve holandeze nga Turqia Grindja diplomatike mes Turqisë dhe Holandës ka marrë një kthesë të çuditshme, pasi që Stambolli vendosi të dëbojë nga v
SHBA-të kritikojnë ashpër Maqedoninë: Diplomacia nuk bëhet për metër katror Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, me anë të një postimi në Tëitter, ka dhënë një mesazh të fuqishëm
Kriza diplomatike, Turqia urdhëron dëbimin e lopëve holandeze Shoqata e mishit të kuq në Turqi ka urdhëruar sot që një ngarkesë me bagëti holandeze të kthehet mbrapsht në Holandë, du
Krize diplomatike Holande-Turqi, policia shpërndan me forcë protestuesit turq Policia holandeze ka shpërndarë më dhunë turmën e mbledhur në vendin ku mbahet automjeti i ministres së Politikave Socia
Gjuriç e quan "sukses diplomatik" kundërshtimin e SHBA-ve për ushtrinë e Kosovës Drejtori i të ashtuquajtyrës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se kundërshtimi i SHBA-ve dh
Kriminalizoi të drejtat e shqiptarëve, rritet presioni diplomatik ndaj Ivanovit "Presidenti Ivanov duhet ta rishikojë vendimin dhe të vendos në pajtim me Kushtetutën e Maqedonisë, në interes të qyteta
SKANDALI/ Me 7 mijë euro merr pasaportë diplomatike në Tiranë (VIDEO) Një video e transmetuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e njohur “Striscia la Notizia” në “Canale 5” tregon një skemë ma
Abrashi: Nuk ma njohin pasaportën diplomatike, nxjerr atë zvicerane Pas kualifikimit historik në Kampionatin Europian, qeveria shqiptare vendosi të japë pasaporta diplomatike për lojtarët
Hajdutët vjedhin pasaportat e ambasadorit maqedonas në Athinë Hajdutët në Athinë kanë vjedhur pasaportat diplomatike maqedonas në Greqi Darko Angelov dhe të bashkëshortes së tij.
Llalla flet për heqjen e vizave: Ndodhi pasi ime shoqe lindi në SHBA Kryeprokurori Adriatik Llaka mes tjerash ka treguar edhe se si iu hoq viza nga Ambasada Amerikane. Ai tha se kishte marr
E quajti Maqedoninë IRJM, Shkupi reagon ndaj Beogradit: Po fyeni qytetarët Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka reaguar menjëherë ndaj Beogradit përmes rrugës diplomatike, duke kërkuar k
Arrestimi i Haradinajt, Daçiç: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsull
Euronews: Haradinaj po udhëtonte me pasaportë diplomatike "Euronews" ka raportuar arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, ndërsa Kosova ka bërë thirrje për lirimin e men
INTERVISTA/Fatos Klosi: Berisha u dha pasaporta diplomatike atyre që zhdukën Remzi Hoxhën ­Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, ka hedhur poshtë pretendimet e Sali Berishës, sipas të cilit em
Pas 6 vitesh, Izraeli emëron ambasador në Turqi Izraeli ka emëruar ambasadorin e tij në Turqi, i pari në këtë post që prej vitit 2010, duke shënuar normalizimin e marrë
Lu e quajti të inkriminuar, shpërthen Kokëdhima: Është goditje e ulët, jashtë etikës diplomatike(VIDEO) Sikundër u njoftua edhe më herët për një kundërpërgjigje të hapur të ish deputetit Kokëdhima ndaj deklaratës së ambasado