999 rezultate për

diplomati

Kriza diplomatike, vijon dëbimi i lopëve holandeze nga Turqia Grindja diplomatike mes Turqisë dhe Holandës ka marrë një kthesë të çuditshme, pasi që Stambolli vendosi të dëbojë nga v
SHBA-të kritikojnë ashpër Maqedoninë: Diplomacia nuk bëhet për metër katror Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, me anë të një postimi në Tëitter, ka dhënë një mesazh të fuqishëm
Kriza diplomatike, Turqia urdhëron dëbimin e lopëve holandeze Shoqata e mishit të kuq në Turqi ka urdhëruar sot që një ngarkesë me bagëti holandeze të kthehet mbrapsht në Holandë, du
Djali i Mehmet Shehut: E vërteta e gruas sime me diplomatin tek lokali…. Në atë vjeshtë ankthi, Mehmet Shehu përpëlitej i pashpresë t’i shpëtonte fundit të parashikuar. Pas ftohtësisë së Enver
Krize diplomatike Holande-Turqi, policia shpërndan me forcë protestuesit turq Policia holandeze ka shpërndarë më dhunë turmën e mbledhur në vendin ku mbahet automjeti i ministres së Politikave Socia
Gjuriç e quan "sukses diplomatik" kundërshtimin e SHBA-ve për ushtrinë e Kosovës Drejtori i të ashtuquajtyrës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se kundërshtimi i SHBA-ve dh
Vdes diplomati i lartë gjerman, gjendet pa jetë në Tiranë Policia e Tiranës bën me dije se një diplomat gjerman, Michael Gumprich, pjesë e stafit të Ambasadës Gjermane në Tiranë
Kriminalizoi të drejtat e shqiptarëve, rritet presioni diplomatik ndaj Ivanovit "Presidenti Ivanov duhet ta rishikojë vendimin dhe të vendos në pajtim me Kushtetutën e Maqedonisë, në interes të qyteta
SKANDALI/ Me 7 mijë euro merr pasaportë diplomatike në Tiranë (VIDEO) Një video e transmetuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e njohur “Striscia la Notizia” në “Canale 5” tregon një skemë ma
Abrashi: Nuk ma njohin pasaportën diplomatike, nxjerr atë zvicerane Pas kualifikimit historik në Kampionatin Europian, qeveria shqiptare vendosi të japë pasaporta diplomatike për lojtarët
Hajdutët vjedhin pasaportat e ambasadorit maqedonas në Athinë Hajdutët në Athinë kanë vjedhur pasaportat diplomatike maqedonas në Greqi Darko Angelov dhe të bashkëshortes së tij.
Diplomati afgan qëllohet për vdekje në Pakistan Një roje sigurie ka qëlluar për vdekje me armë zjarri një diplomat afgan brenda konsullatës afgane në Karachi të Pakista
Llalla flet për heqjen e vizave: Ndodhi pasi ime shoqe lindi në SHBA Kryeprokurori Adriatik Llaka mes tjerash ka treguar edhe se si iu hoq viza nga Ambasada Amerikane. Ai tha se kishte marr
Kryediplomati britanik lëshon “bombën” : Mos kini frikë Assadin, rrezikohemi nga rusët Kryediplomati britanik, Boris Johnson ka deklaruar se perëndimi ndoshta duhet të ndryshojë mendimin rreth kërkesës për d
Kryediplomati rus: Në Ballkan po rriten tensionet, BE-ja të ndërhyjë Kryediplomati rus, Lavrov, thënë se në Ballkan po rriten fuqishëm tensionet dhe se Bashkimi Europian duhet të ndërhyjë p
E quajti Maqedoninë IRJM, Shkupi reagon ndaj Beogradit: Po fyeni qytetarët Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka reaguar menjëherë ndaj Beogradit përmes rrugës diplomatike, duke kërkuar k
Diplomati gjerman anulon vizitën në Maqedoni I dërguari i posaçëm i Ministrisë për punë të jashtme gjermane për Evropën Juglindore, Christian Hellbach, ka anuluar vi
Kryediplomati francez: Evropa duhet të tregojë unitetin e vet para Trump-it Shefi francez i diplomacisë, Jean Marc Ayrault deklaroi se përgjigjja që duhet t’u japin evropianët deklaratave të Donal
Vritet një tjetër ambasador rus në Yemen Sipas medieve saudite një ambasador rus është qëlluar për vdekje ne Yemen. Britanikja Express shkruan se diplomati r
Qëllohet me armë diplomati amerikan në Meksikë, ja momenti i sulmit (VIDEO) Një diplomat i Shteteve të Bashkuara të amerikës i ka shpëtuar vdekjes në qytetin Jalisco të Meksikës ndërkohë që po dil