999 rezultate për

diplomati

Diplomati amerikan: Kosova është në rrugën e duhur Diplomati me prejardhje afgane Zalmay Khalilzad do të mësyente Kosovën, një territor që kërkonte pavarësinë por që kundë
Arrestohet ish-diplomati amerikan, akuzohet për spiunazh te kinezët Një ish diplomat është arrestuar në SHBA me akuzat se i ka dorëzuar dokumente të klasifikuara si “top secret” një agjen
Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re t
Çavusoglu viziton Arabinë Saudite për krizën e Katarit Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu mbërriti sot në Arabinë Saudite ku pritet të takohet me Mbretin Salm
Al Jazeera e Katarit bie pre e sulmeve kibernetike Rrjeti satelitor i Katarit, “Al Jazeera” është përballur me një sulm të fortë kibernetik, por mbetet sërish funksional,
Gjermania kërkon heqjen e bllokadës ndaj Katarit Gjermania ka bërë thirrje për përpjekje diplomatike për të zgjidhur një krizë në rritje rreth Katarit, e cila akuzohet n
Kryediplomati gjerman:Trump e ka dobësuar Perëndimin Kreu i diplomacisë gjermane, Sigmar Gabriel theksoi sot se veprimet e presidentit amerikan, Donald Trump e kanë dobësua
“Ekskursioni diplomatik” i Trumpit, ikje nga problemet në vend Donald Trump e nisi rrugëtimin e parë si president jashtë kufijve në një kohë të trazuar në shtëpi. “Politico”, këtë tur
Andov pas vizitës së Hoyt Yi: Maqedonia do ketë qeverinë e re (VIDEO) Ish-kryetari i Kuvendit, Stojan Andov, beson se vizita e diplomatit Hoyt Yi do të jetë shumë e rëndësishme për demokraci
Daçiç kërcënon Francën për lirimin e Haradinajt: Do ta shihni… Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se vendimi i gjykatës franceze që e le të lirë Ramush Haradinaj ishte v
Ambasada ruse jep alarmin: Një grup ekstremist nga Kosova dhe Maqedonia po na vëzhgon Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet s
Grida Duma: Kryediplomati gjerman s’merr vesh ça bëhet në vendin tone Grida Duma ka qenë e ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, për të komentuar ngjarjet më të fundit
Shpërthen Ndoka: Ndërkombëtarët të dehur nga kanabisi Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka ka shpërthyer në një status në “Facebook” ndaj disa ndërkombëtarëve, që sipas tij jan
Diplomati anglez: Maqedonia t'i bashkohet Shqipërisë? Në një analizë të Timothy Less të botuar në revistën "Foreign Affairs", thuhet se ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të
Kryediplomati britanik akuzon Rusinë se po shkakton probleme në Ballkan Takimi i ministrave të Jashtëm në Bruksel po përcillet me tone të ashpra ndaj Rusisë. Sekretari Amerikan i Shtetit R
Valë e re presioni diplomatik mbi Ivanovin Reagime të reja nga bashkësia ndërkombëtare me mesazhe të njëjta- të hidhen hapa për vazhdim të qetë të proceseve demokr
Carl Bildt: Një shkëndijë zjarri në Maqedoni do ndezë tërë Ballkanin Diplomati suedez ka dhënë alarmin se mjafton vetëm një shkëndije zjarri në Maqedoni që të ndizet i gjithë Ballkani dhe s
Diplomati amerikan: Ja pse Shqipëria u mbush me drogë Çështja e drogës në Shqipëri është bërë pjesë e networkut më të rëndësishëm informativ në Shtetet e Bashkuara të Amerikë
Diplomati amerikan në Fox News: Ja arsyet pse Shqipëria u mbush me drogë Çështja e drogës në Shqipëri tashmë shtë kthyer në një problem jo vetëm për fqinjët të cilët çdo ditë kapin tonelata me
Diplomati britanik reagon ashpër ndaj politikanëve shqiptar: Kujdes me retorikën Zëvendës ambasaroi britanik, Sean Melburne, i ka kritikuar ashpër politikanët shqiptarë për gjuhën dhe retorikën e tyre