999 rezultate për

diplomati

Kotzias u jep llogari serbëve për zyrën që do të hapë Kosova Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, i ka siguruar autoritetet e Beogradit se vendi i tij nuk do ta ndryshojë që
Kosova hap zyrë diplomatike në Athinë Në prag të nisjes së turneut ballkanik të ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias, mediat greke, duke u thirrur n
Tmerr, zyrtari amerikan kalon me të kuqe dhe shtyp dy persona (VIDEO) Vetura në të cilën gjendej diplomati amerikan Joseph Emanuel Hall kishte kaluar në të kuqen në Islamabad të Pakistanit,
Nuk preferoi asnjëherë të fotografohej me krerët e shtetit, ambasadori përfundon mandatin Ka nisur kthimi i ambasadorëve në Kosovë që u ka mbaruar mandati në shërbimin diplomatik. Kjo e ka gjetur edhe ambasador
Zaev: Nuk do të ketë buldozerë diplomatik mes Maqedonisë e Greqisë Kryeministri, Zoran Zaev konfirmoi se më 12 prill kryediplomati, Nikolla Dimitrov do ta takojë homologun e tij grek, Nik
Protesta para ambasadës ruse në Shkup, në mbështetje të diplomatit të deportuar Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para ambasadës së Rusisë në Shkup, me qëllim që të mbështesin diplomatin e deportuar nga
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Diplomati i dëbuar tentoi të instalojë agjentë të Rusisë në qeverinë e Maqedonisë Dëbimi i diplomatit rus nga Maqedonia nuk ishte vetëm veprim për solidarizim me rastin “Skripal”, por ai ka qenë i përfs
Protestë në Shkup kundër dëbimit të diplomatit rus nga vendi Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, ka paralajmëruar se Qeveria do të thërras mbledhje të krerëve shtetërorë dhe liderë
Diplomati shqiptar: Çështja e kufirit detar ndërmjet dy vendeve nuk ka ekzistuar asnjëherë Diplomati Shaban Murati i ftuar në Fax News ka komentuar cështjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, duke rrëfyer se n
Diplomati konfirmon takimin sekret Thaçi-Vuçiç Wolfgang Petrisch, diplomati i njohur austriak, dikur i dërguar i BE’së në bisedimet në Rambouillet, ka konfirmuar atë q
Kush është diplomati rus i dëbuar nga Maqedonia Aleksandër Alekseev, këshilltari i pare për kulturë, arsim, shkencë dhe sport, në Ambasadën ruse në Maqedoni, jo zyrtari
Ivanov: I përshpejtuar vendimi për dëbimin e diplomatit rus Republika e Maqedonisë si vend kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, e ndjekë politikën e BE-së dhe vendimet e
Rusia kërcënon: Pasojat e dëbimit të diplomatit rus do t'i ketë Maqedonia "Pasojat e dëbimit të diplomatit rus nga Maqedonia do t’i ketë vetë shteti i Maqedonisë", është përgjigjur Ambasada e Ru
Dimitrov: Dëbimi i diplomatit rus, mbrojtje e interesave tona të sigurisë “Mbrëmë i lajmëruam autoritetet ruse për vendimin tonë që të dëbojmë një diplomat rus, në konsultim të ngushtë me partne
Diplomati austriak rrëfen arrestimin e Gjuriçit dhe takimin sekret Thaçi - Vuçiç Diplomati austriak Wolfgang Petritsch mendon se edhe pas takimit sekret Thaçi-Vuçiç në Uashington do të duhet kohë para
Kriza diplomatike, ambasada ruse i përgjigjet qeverisë shqiptare Ambasada ruse në Shqipëri, ka vendosur që të reagojë pas vendimit të fundit të kryeministrit të vendit. Shqipëria pri
Diplomati amerikan: SHBA e konsideron Serbinë shtyllë të stabilitetit në rajon Diplomati amerikan, Wes Michel, pas vizitës që sot i bëri Kosovës, pasdite qëndroi në Serbi. Ai atje u prit nga minis
Serbia i frikësohet deklaratës së diplomatit amerikan për Ushtrinë Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovë thek