999 rezultate për

diplomacise

#InstaKosova, MPJ zhvillon konkursin për foton më të mirë Në kuadër të festimit të pesë vjetorit të Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, Ministria e Jashtme ka hapur garën kombët
Marrëdhëniet me BE, priritet i diplomacisë maqedonase Greqinë po e pret edhe një vit shumë i vështirë në lidhje me ekonominë, politikën dhe stabilitetin social të vendit, nd
Diplomacia Digjitale e Kosovës vlerësohet ndër më të mirat në botë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës është përzgjedhur si autore e Strategjisë më të mirë Kombëtare për
Dialogu me Serbinë, Clinton dhe Ashton sot në Kosovë Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton do të mbërrijnë so
Kryediplomati serb viziton nesër Tiranën Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivan Mrkiç, ka paralajmëruar se të hënën do të zhvillojë një vizitë në Tiranë,
Poposki: Nga integrimi ynë përfiton edhe Greqia "Greqia është vend i cili mund të ketë përfitime të mëdha nga anëtarësimi i Maqedonisë në BE dhe NATO, ndërsa fakti që A
Në fillim të tetorit, Clinton në Prishtinë Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton pritet të vizitojë Kosovën në fillim të tetorit pasi do të marrë pjesë n
BE do të ndihmojë bisedimet Bashkimi Evropian do të vazhdojë të jetë garantues edhe në raundin e ri të bisedimeve politike që pritet të zhvillohen m
Edmond Haxhinasto Edmond Haxhinasto ka lindur në Tiranë, më 16 nëntor 1966. Ka mbaruar studimet në Universitetin e Tiranës, Fakulteti His
Hyseni, akuza ndaj diplomacisë kosovare Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni ka akuzuar diplomacinë kosovare. Në një intervistë për “Epoka e Re”, a
Berisha takon shefin e diplomacisë turke Në vijim të vizitës së tij në Turqi, kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme t
AK: Ndërhyrja e Athinës precedent unik Aleanca Kuq e Zi ka denoncuar heshtjen e diplomacisë shqiptare pas deklaratës së ministrit të jashtëm të Greqisë, Stavro
Haxhinasto: Heqja e vizave, arritje e diplomacisë për 2011 Heqja e vizave dhe mbështetjeja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për procesin e integrimit kanë qenë disa prej arritj
Zgjidhja për emrin në duart e Gruevskit Për më pak se një muaj presidenti grek Papulas dy herë është takuar me Shefin e diplomacisë Dimas. Në të dyja takimet te
Shefi i diplomacisë maqedonase në PE Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki sot në Bruksel do të flasë para Komisionit për punë të jashtme në Par
Shefi i diplomacisë suedeze kërkon bisedime rreth veriut Nëse Bashkimi Evropian e pranon propozimin e ri të ministrit të Jashtëm suedez, Carl Bildt, veriu i Kosovës do të hidhet
Republika e Maqedonisë dhe BE-ja Me miratimin e rekomandimeve përfundimtare, sot do të rrumbullakohet mbledhja dyditore e Komitetit të përzier parlamenta
Polonia pro zgjerimeve në BE Polonia vendi i të cilit do të marrë presidencën e udhëheqjes me Bashkimin Evropian është pro zgjerimeve në BE. Shefi i
Haxhinasto takon arkipeshkun Mamberti Ministri i jashtëm Edmond Haxhinasto gjatë takimit të zhvilluar sot me shefin e diplomacisë së Vatikanit arkipeshkun Dom
Zhbogar takime me krerët e shtetit Diplomati Slloven, Samuel Zhbogar gjatë vizitës së tij treditore në Maqedoni, sot do të ketë takime me krerët e shtetit,