999 rezultate për

diga

Kush është pasuesi i kadastrës së Vlorës që e shoqërojnë 8 badigardë nga pas Zv/drejtori i kadastrës së Vlorës ka zënë vendin e ish-drejtoreshës së këtij institucioni, Elona Hodaj pas largimit të
Bie niveli i ujit nga nxehtësia, shfaqet sërish fshati i dikurshëm (VIDEO) Në rajonin i cili është duke e përjetuar periudhën më të nxehtë në vitet e fundit, ujitjja e tokës bujqësore ka shkaktua
Forcat Speciale shkojnë të arrestojnë Presidentin, luftë me badigardët (VIDEO) Një përballje dramatike me armë zjarri shpërtheu jashtë rezidencës së ish-presidentit të Kirgizstanit, Atambayev, pasi f
Tritol shtëpisë të badigardit së Sali Berishës Mbrëmë në mesnatë i është vendosur tritol në banesë nënkryetarit të Bashkisë së Kamzës, Vendim Demaj. Lajmin e ka bërë m
Qyteti prag "zhdukjes", plas diga me 300 milion litra ujë Një qytet piktoresk i Peak District, ishte sot në prag të “zhdukjes”, pasi një digë me 300 milionë galona ujë të grumbul
Me 11 badigardë, anti-plumb dhe Tom Doshi në krah: Çfarë nuk u pa nga hyrja e Ramës në Shkodër Shkodra ishte nën shtetrrethim gjatë pasdites së djeshme për shkak të vizitës së Ramës atje në kuadër të takimeve elekto
Frikë për jetën? Rama shton papritur badigardët (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka rritur ndjeshëm numri e badigardëve të tij, të cilët e mbulojnë nga shumë afër në çdo takim të
"Vdiq gardisti i Ramës!" Reagon policia Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me denoncimet e qytetarit dixhital duke i marrë si të mirëqena. Berisha shkr
Iu duk si badigard, Clinton injoron Ramën dhe nuk i zgjat dorën (VIDEO) Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Të pranishëm kanë qe
Ish-badigardi i Topallit merr postin e rëndsishëm Një emër tjetër, ardhur nga PD, ngjitet në pozicionet më të larta të administratës. Marjan Laca, i cili që në kohën e
Vrap me kostum! Çfarë i tha presidenti slloven badigardit shqiptar në Tiranë (FOTO LAJM) Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, po qëndron në Tiranë si një ndër nikoqirët e Samitit të Brdo-Brijunit bashkë me pr
Badigardi i Arta Markut hedh si leckë gazetarin e Klan Plus (VIDEO) Ka qenë një skenë e turpshme ajo me të cilën u përballen sot gazetarët që u interesuan tek Kryeprokurorja Arta Marku mbi
I rrethuar nga 10 badigardë, nga se ruhet Lulzim Basha? (FOTO LAJM) Lulzim Basha gjendet në mes të protestuesve të opozitës duke bërë kështu një rrethim simbolik të Kryeministrisë. Ajo që
Berisha flet pasi Garda i hoqi badigardët Ish-kryeministri Berisha ka folur sëfundmi pas vendimit të Gardës së Republikës për heqjen e rojeve fizike të tij. "N
Garda i heq badigardët Sali Berishës Pas protestës së 16 shkurtit garda ka vendosur që ish kryeministrit Sali Berisha ti heqë mbrojtjen ligjore që e ka gëzua
Rama shkon me një tufë me badigardë në mes të mbështetësve të tij Kryeministri Edi Rama zhvilloi një anti-miting sot në Vlorë kundër protestës së sotme të opozitës në Tiranë. Por, edh
Frikë për sigurinë? 10 badigardë rrethojnë Bashën (FOTO LAJM) Kryedemokrati Lulzim Basha është nisur në drejtim të Kryemistrisë sëbashku me liderin historik të PD-së, Sali Berisha.
Pamje të tmerrshme, si u ça diga dhe mori jetën e 300 personave (VIDEO) Pamjet e momentit të tmerrshëm të çarjes së digës në jug të Brazilit që shkaktoi 300 të vdekur e të zhdukur, kanë nisur
Aksident i rëndë në Voskopojë, 59-vjeçari rrëshqit nga diga e hidrocentralit Pasditen e sotme një aksident i rëndë ka ndodhur në hidrocentralin e Voskopojës, ku raporohet se një 59 vjeçar ka rrëshq
Badigardët e Thaçit pijnë 187 litra Schwepps, 95 litra CocaCola e 57 litra fanta Sigurimi i zyrës së ish-kryeministrit Hashim Thaçi vetëm për 3 muaj kishte shpenzuar në pijë 1 mijë e 258 euro. Në pi