999 rezultate për

dieta

Ja arsye përse dieta mesdhetare është kaq e shëndetshme Dieta mesdhetare është dieta më e shëndetshme që mund të mbani, e rekomanduar dhe nga specialistët. Një ndër arsyet p
Dieta mjekësore më të cilën humbisni 5 kilogramë për 5 ditë “Dieta mjekësore” quhet e tillë sepse u përdor nga pacientët e sëmundjeve të zemrës të cilët duhet të humbisnin peshë pa
Dieta e janarit, 10 ndryshimet për të rikthyer format e dëshiruara Dimri është një ndër stinët ku njeriu shton më shumë peshë dhe sidomos në periudhën e festave. Për këtë arsye duhet
Ja cila është dieta më e mirë për t’u dobësuar Bazuar tek 5 studime të ndryshme të kryera nga Universiteti i Harvardit, dieta mesdhetare ka rezultuar më efikase në hum
Dieta e eskimezëve hedh poshtë shkencën Planeti ynë ka një larmi të jashtëzakonshme për sa i përket klimës, florës dhe faunës. Si rrjedhojë, ushqimi i njeriut ë
“Dieta e hënës”, ja si të humbni kile për 24 orë! Hëna mund t’ju ndihmojë të humbni peshë në 24 orë, në bazë të përkushtimit tuaj”, shkruan Keri Gans, nutricioniste dhe a
Dieta me kos, katër kilogram në një javë Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogram. Dieta
29 vjeçarja humbi 90 kg pasi hoqi dorë nga një ushqim i vetëm 29 -vjeçarja Amy LeRoy, nënë e dy fëmijëve, peshonte gati 160 kg pasi konsumonte ushqime me nivele shumë të larta kalori
Shkencëtarët: Kjo është dieta më e mirë për të rënë në peshë Në vitin 2014, kur hulumtuesit shkencor nga Universiteti i Torontos ekzaminuan artikujt shkencor mbi humbjen e peshës, p
22-vjeçarja me ekzemë gjen shërim tek dieta vegjetariane 22-vjeçarja Alice Morgan, nga Liverpuli, ka më shumë se 3 vjet që vuan nga një lloj i rrallë ekzeme, që i shkakton shfaq
Dieta ushqimore ka një rol të rëndësishëm për shëndetin mendor Psikiatrët kohët e fundit kanë nxjerrë studime që përveç mënyrës së jetesës, në shëndetin mendor ndikon edhe ushqimi.
Dieta braziliane, humbni 12 kg në 1 muaj “Dieta braziliane”, do t’ju ndihmojë të humbisni edhe 10 kg në dy javë. Ajo ekziston në dy versione, atë të shpejtë
Dieta gjermane, të humbasësh 9 kg për 2 javë! Kjo dietë është përgatitur nga Instituti Gjerman i Ushqimit dhe është marrë parasysh parimi i moscënimit të marrjes së
Dieta e çuditshme e Vardy-it, me fasule dhe "Red Bull" Jamie Vardy në një intervistë për mediat britanike ka zbuluar disa aspekte të panjohura të jetës së tij jashtë fushave.
Dieta që ju mban gjithmonë të rinj Hulumtuesit shkencorë nga Universiteti Brown kanë zbuluar se ekziston një lidhje e ngushtë midis dietave me pak kalori d
Flini me dritaren hapur, ja çfarë ndodh në trupin tuaj Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare në Universitetit të Oxford’it ka propozuar një ide të re se si mund të humb
Dieta mesdhetare për një zemër të shëndetshme Sipas studimeve më të fundit, dieta e pasur me perime, arra, peshk dhe vaj mund të zvogëloj shancet për një vdekje të he
Dave Bolton “E luftova kancerin pasi hoqa dorë nga karbohidratet” 35-vjeçari Dave Bolton mendon se heqja dorë nga karbohidratet dhe zëvendësimi i tyre me yndyra të shëndetshme e kanë nd
Dieta me banana, dobëson 8 kg në muaj Keni dëgjuar për japonezin Hitoshi Watanabe, që humbi rreth 8 kg në disa muaj? Ju prezantojmë më dietën e përdorur ng
Ha vetëm patate, ja pse (FOTO LAJM) Gjatë vitit 2016 një burrë ka vendosur që të hajë vetëm patëte asgjë tjetër. Patatet janë pjesë e disa dietave të sukses