999 rezultate për

diellor

Avioni me energji diellore fluturon mbi Paqësor Kjo është nisma e dytë që në aeroplan me energji diellore, ndërmerr për të thyer rekordin e fluturimit përmes Oqeanit Pa
Abuzoi me solarin, shpërfytyrohet 27 vjeçarja (FOTO LAJM) Nëse ende nuk jeni ndërgjegjësuar se nuk duhet abuzuar me solarin dhe rrezet diellore, atëherë mjafton të ndiqni shembul
Droni i internetit risia me e re nga Facebook (VIDEO) Facebook po punon për ndërtimin e dronëve, satelitëve dhe laserëve në laboratorin e saj për të shpërndarë internetin në
NASA jep alarmin: Dielli ka filluar të zbehet NASA ka publikuar imazhe shokuese mbi fenomenin e "vrimave kurorë" në diell të cilat aktualisht mbulojnë gati 10% të sip
Dhjetëra qytetarë ndoqën eklipsin diellor në qendër të Prishtinës (VIDEO) Dhjetëra persona të të gjitha grupmoshave kanë ndjekur eklipsin diellor në në sheshin Zahir Pajaziti të Prishtinës. Q
Ja si panë eklipsin diellor futbollistët e Bayern Munchen (FOTO LAJM) Futbollistët e Bayern Munchen kanë gjetur kohë që ta shikojnë eklipsin diellor. Një foto e publikuar në rrjetet sociale
Ndiqni LIVE Eklipsin diellor (VIDEO) Në Evropë dhe disa pjesë të Azisë dhe Afrikës do të ndodhë sot eklipsi diellor. Kjo dukuri ndodh kur Hëna kalon mes Tokë
Fillon Eklipsi i Diellit, pamja spektakolare duket edhe në Tiranë Pak minuta më parë universi ka ofruar një nga spektaklet e tij më të bukura, eklipsin diellor. Errësira do të zbresë në
Ja rëndësia e eklipsit diellor që do shihet të premten Një pastor dhe autor i shumë shkrimeve ka paralajmëruar botën për rëndësinë e eklipsit diellor të premten. Ai pretend
Aeroplani me energji diellore nis udhëtimin e parë Aeroplani i cili po përdor energjinë diellore është nisur sot nga Abu Dhabi në përpjekjen e parë për të qarkulluar rreth
Ja vendet që përdorin energji djellore (FOTO LAJM) Largimi sa më shumë nga lëndët djegëse është dhe qëllimi kryesor pasi ato njihen si shkatërruese të natyrës. Që nga
Xhaketë me panele diellore (FOTO LAJM) Tommy Hilfiger është një markë e njohur për veshjet e saj, dhe tani ka vendosur që të bashkojë modën me teknologjinë. Ko
Shpërthime diellore do të godasin Tokën Dy shpërthime të mëdha diellore pritet të godasin Tokën sot më 12 shtator. Sulmi më i fuqishëm pritet të ndodhë në te
Rikarikimi i telefonave smart me energji diellore Telefonat smart mund të rikarikohet tashmë falë energjisë diellore. Soofa, quhet objekti që do të vendoset në pankinat e
Hoteli lundrues me energji diellore (FOTO-LAJM) Ky do të jetë hoteli i të ardhmes i cili do të nisë të ndërtohet këtë verë në Filipine nga arkitekti italian Michele Puz
Avioni me panele diellore kalon me sukses testin e parë (FOTO-LAJM) “Solar Impulse 2” bën fluturimin e parë inaugurues. Avioni i cili e merr energjinë përmes paneleve diellore u ngrit nga
Dielli sot do të marrë pamjen e një unaze të zjarrtë Dielli sot do të marrë pamjen e një unaze të zjarrtë në disa pjesë të botës, gjatë një eklipsi diellor. Megjithatë kjo n
Avioni që udhëton me energji diellore (FOTO-LAJM) Raphael Domjan, ideatori i Solar Stratos dhe grupi i tij i studiuesve kanë prezantuar projektin e një monoplani dyvendës
Google hap centralin diellor më të madh në botë (FOTO-LAJM) Nrg Energy Bechtel dhe Google kanë vënë në punë në Kaliforni centralin diellor termik më të madh në botë. Centrali Ivanp
Makinat me panele diellore Panelet diellorë janë një grup modulesh elektrike fotovoltaike të lidhur me njeri-tjetrin. Një modul është i përbërë nga