999 rezultate për

diellor

NASA zbulon 10 planete të rinj si Toka NASA ka njoftuar zbulimin e 219 planetit të ri jashtë sistemit tonë diellor. Shifra përfshin 10 që janë "shkëmbore dh
Ja kur do kemi eklips diellor për vitin 2017 Media botërore, “Fox News”, na paralajmëron për eklipsin diellor të vitit 2017, i cili pritet të ndodhë më 21 gusht të 2
Karikuesi i iPhone që funksionon me energji diellore (FOTO LAJM) "Ginkgo Tree" quhet pajisja e cila mund të karikojë dy smartphone njëkohësisht vetëm duke përdorur energjinë diellore.
Trondit NASA, ja çfarë do i ndodhë Tokës në 23 dhe 24 prill Fenomeni që shkakton edhe dritat veriore shumëngjyrëshe mund të sjellë një rrezik të madh për planetin tonë. Observa
Ja plani i NASA-s për planetin Mars Duket se NASA po planifikon të krijojë një fushë magnetike artificiale në orbitë mes Marsit dhe Diellit, e cila do ta v
NASA tregon si duken planetët ku mund të zhvendoset njerëzimi (FOTO LAJM) Gjatë mbrëmjes së djeshme NASA njoftoi zbulimin e saj më të ri, një sistem diellor vetëm 39 vite dritë larg nga i yni, n
Historike, NASA zbulon “binjakët” tanë në një sistem tjetër diellor (VIDEO) Ashtu siç ishte njoftuar edhe më herët NASA mbajti sonte një konferencë me anë të së cilës u prezantua zbulimi i ri i ag
Shkencëtarët paralajmërojnë një stuhi të rrezikshme diellore Miliona njerëz nga mbarë bota janë duke i bërë gati fishekzjarrët për të festuar vitin e ri, por dërgesa speciale e vit
Danimarka prezanton biçikletën diellore (FOTO LAJM) Biçikleta diellore është e pajisur me panele fotovoltaike, të cilat thithin energjinë diellore dhe e shndërrojnë atë në
Nisma e re, mund të zeroni faturën e energjisë me panele diellore Përveçse kursejnë në faturën e energjisë elektrike, familjet dhe bizneset që do të instalojnë panele diellore tani mund
Toka është duke u prekur nga një stuhi diellore, shikoni pamjet drejpërdrejt (VIDEO) Në këto momente toka është duke u prekur nga një stuhi diellore, kjo video e drejtpërdrejtë vjen nga Veriu i Alaskës ku
Arsenali mendon ta bëjë stadiumin "Emirates" me energji diellore Arsenali po mendon për ndryshime të rëndësishme në “Emirates Stadium”. Klubi londinez ka nisur planin për të kaluar në f
Zbulohet një planet xhuxh në sistemin tonë diellor Është zbuluar një tjetër planet xhuxh në sistemin tonë diellor, ky planet gjendet përtej orbitës së plutonit dhe besohet
Meterologët: Po afrohet epoka e akullnajave Analiza e diellit ka treguar se gjatë këtij viti ka rënë me shpejtësi sasia e nxehtësisë. Për herë të parë në katër
Çanta e pajisur me panel diellor (VIDEO) Çanta BirkSun, e pajisur me një panel diellor mund ta rezervojë energjinë e mbledhur në një bateri të vogël që gjendet n
SolarWindow prezanton panelet diellore që mund të përdoren edhe si dritare SolarWindow sapo ka prezantuar panelet më të reja diellore të cilët janë të aftë të prodhojnë 50 herë më shumë energji s
Teleskopi "Kepler" zbulon dy planete në të cilët mund të ketë jetë Teleskopi i NASA-s "Kepler" sapo zbuloi dy planete në të cilët mund të ketë jetë. Një skuadër ndërkombëtare e NASA-s
India mbjell 50 milionë pemë në 24 orë Me qindra e mijëra njerëz vërshuan në rrugët shtetit Uttar Pradesh në Indi për të mbjellë 50 milionë pemë në 24 orë. K
Gjiknuri fton investuesit në projektet e energjisë së rinovueshme Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri priti një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, në krye të të
12 orë për tu përgatitur ndaj stuhisë diellore Vetëm për 12 orë duhet të përgatitemi ndaj super stuhisë diellore, të paktën kështu vlerësojnë ekspertët. Trenat do të n