999 rezultate për

diellit

Jevtiç kundër Mustafën, kërkon ndërtimin e "Luginës së Diellit" Ministri për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiç, është kundër shefit të Qeverisë Isa Mustafës. Në fjalën e tij ai ësht
Tahiri: ‘Luginën e Diellit’ do të ndalet me forcën e ligjit Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka mohuar mundësinë e ndërtimit të lagjes së ashtuquajtur “Lugina e Diellit” në Komu
Agani: Mund edhe ta rrënojmë Luginën Diellit në Zveçan Ministri i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ëeshtë shprehur se plani për ndërtimin e një kompleksi në
Mustafa: "Lugina e Diellit" për serbët në Veri, nuk do të ndërtohet Kryeministri Isa Mustafa, po thotë se serbët e kthyer në Kosovë, nuk kanë leje që të ndërtojnë lagjen “Lugina e Diellit”
Ndikimi i diellit në trupin tuaj Dielli ka anët e tij pozitive dhe negative. Kalimi i kohës në diell ka anët e veta pozitive dhe ato negative, të cilat d
Trendi më i fundit i syzeve të diellit (FOTO LAJM) Syzet e diellit, janë objekti i domosdoshëm që ndihmojnë në mbrojtjen e syve. Pa marrë parasysh modelin, mund të stilizo
Si të zgjohemi të lumtur Mëngjesi është pjesa më delikate e ditës ku ne nga një qetsi fillojmë aktivitetin e ditës që shpesh mund të jetë shumë i
Ja për çfarë shërben dielli i mëngjesit Dielli i mëngjesit, është një mënyrë e mirë që ju vjen në ndihmë të gjithë personave që kanë probleme me mbipeshën. Sipa
Vieri ngacmon ish-gruan e Buffon-it (FOTO LAJM) Ish-sulmuesi i Interit, Cristian Vieri bëhet sërish objekt i kronikave rozë në Itali. Pas deklaratës që bëri rreth një m
Trendi më i fundit i syzeve të diellit (FOTO LAJM) Një ndër aksesorët më të rëndësishëm gjatë stinës së verës janë syzet e diellit, të cilat janë dhe një domosdoshmëri për
Pas lënies së qelisë, Nazime Visha i futet mësimeve Sikundër gjyshja edhe Nazime Visha nuk ka kursyer një sërë falenderimesh, për të gjithë ata që e kanë mbështetur për lir
Pamjet e mrekullueshme të eklipsit të diellit (FOTO LAJM) Në Indonezi dhe në Paqësor miliona njerëz kanë shijuar pamjet e mrekullueshme të eklipsit të diellit dhe i gjithë rajoni
Prekazi legjendar i parë nga droni (VIDEO) Kompleksi Memorial "Adem Jashari" gjendet në Prekaz, ku përveç shtëpive të shndërruara në muze, gjenden edhe të gjitha v
Pse muaji Shkurt ka 29 ditë çdo katër vite? Sot është data 29 Shkurt dhe kjo ditë i shtohet muajit shkurt çdo të katër vjet. Viti me 29 ditë shkurt njihet si viti
Telefoni që karikohet me dritën e diellit (FOTO LAJM) Telefonat më të fundit të hedhur në treg ofrojnë shumë veccori mahnitëse, por nuk e mbajnë baterinë aq gjatë. Karikimi i
Afërdita Dreshaj relaksohet në Meksikë me të dashurin (FOTO) Afërdita Dreshaj po dëshmon çdo ditë e më tepër se lidhja e saj po shkon mësë miri, por përtej karrierës ajo ka vendosur
Njihuni me vendin me rrezatimin më të madh të diellit (FOTO LAJM) Në botë shpesh jemi mësuar që të shikojmë vende të ndryshme që dallohen nga njëri tjetri për shumë detaje të ndryshme .
Ja çfarë e kërcënon njerëzimin Apokalipsi njihet nga njerëzit si kërcënimi më i madh ndaj njerëzimit, e kjo ka ardhur si shkak i filmave të shumtë fant
Ndalesë për automjete të rënda në disa pjesë të vendit Për shkak të reshjeve të borës ndalesë të automjeteve të rënda transportuese është vendosur në akset rrugore Mavrovë-Di
Nesër nis sezoni i skive te Kodra e Diellit, ja çmimet e biletave Reshjet e dëborës në bjeshkët e Sharrit sjellin edhe fillimin e sezonës së skijimit. Kjo pritet të ndodhë nesër në Kodrë