999 rezultate për

diellit

Alarm! 11 kremrat kundra diellit që nuk duhen përdorur kurrë tek fëmijët Temperaturat e larta dhe ekspozimi i pakufizuar në diell janë dy prej faktorëve që rrezikojnë më së shumti fëmijët gjatë
Rreziku nga Kanceri i Lëkurës, si të mbrohemi! Mjekët onkologë japin këshilla sesi duhet mbrojtur lëkura nga ekspozimi i tepruar në diell. Dr. Emiljana Huti, mjeke
Mësoni përfitimet shëndetësore të farave të lulediellit Vitaminë E, magnez, bakër, selenium, vitamin B6, folate, hekur, potasium, të gjitha këto minerale, vitamina dhe enzima g
Çfarë përfitoni nëse hani çdo ditë fara luledielli Imagjinoni se sa do përfitonit nëse çdo ditë do të hanit një grusht nga këto farat e lulediellit. Vitamina E, magnez,
Pse nuk duhet të përdorni shumë krem dielli Përdorimi i tepërt i kremit kundër diellit, largon mundësinë e marrjes shtesë të Vitaminës D, thotë një studim i fundit.
Përgatisni krem kundra dielli në kushte shtëpie Me ardhjen e pranverës, në çantën e gjithësecilës prej jush nuk duhet të mungojë kurrsesi një produkt thelbësor siç ësht
Ja si përgatisni krem kundra diellit në kushte shtëpie Personat që kanë fytyrë të ndjeshme që hiperpigmentohet lehtë ose kanë njolla kafe duhet ta përdorin kremin kundra diell
Rikthehen rrezet e diellit në Maqedoni Janë rikthyer rrezet e diellit në Maqedoni, por temperaturat do të vijojnë të mbeten të ulta e për pasojë do të jetë fto
Sot dita e parë e pranverës 21 marsi është dita e parë e stinës së pranverës, e cila sipas kalendarit gregorian fillon në ora 5:30 të mëngjesit.
Ujëvara që kthehet në “llavë” gjatë muajit shkurt (FOTO LAJM) Fotografë të ndryshëm dhe kureshtarë presin me padurim për të parë dhe fotografuar fenomenin e çuditshëm në Parkun Kombë
Probleme me imunitetin? Me shumë siguri ju mungon kjo vitaminë Vitamina D qëndron në linjën e parë të forcimit të imunitetit nga sulmi i agjentëve të jashtëm, pikë së pari nga mikrobe
NASA publikon fakte që mund të sjellin shuarjen e diellit (FOTO LAJM) Një teori konspiratore po shpërndahet më shpejtësi në median online në të gjithë botëm. Një video e publikuar nga NAS
Ja si ndikon moti në lumturinë tonë Një studim i fundit tregon se sasia kohore mes lindjes dhe perëndimit të diellit ndikon praktikisht në gjendjen emociona
Ja si ndikojnë rrezet e diellit në shëndetin tuaj mendor Për të studiuar lidhjen midis motit dhe diagonzës së depresionit, Mark Beecher dhe bashkëautorë të tjerë sudiuan të dhën
"Libra", Blushi: Do të ketë ngjyrën e diellit, i përket shqiptarëve Në prezantimin e parë, Ben Blushi ka sqaruar atë që nënkupton fjala “LIBRA”, me të cilën ka vendosur të quajë partinë e
Në gusht të 2017-ës dielli do të “fiket”, përgatituni sepse do jetë spektakolare! Mos thoni që nuk u paralajmëruat: “21 gushti mund të jetë dita që është kërkuar më së shumti për pushim në historinë e n
Bie bora e parë në Maqedoni, mbulohet Kodra e Diellit Bora e parë ka mbuluar viset më të larta të të Maqedonisë. Një pëlhurë e bardhë dëbore ka rënë sot në Kodrën e Dielli
Meterologët: Po afrohet epoka e akullnajave Analiza e diellit ka treguar se gjatë këtij viti ka rënë me shpejtësi sasia e nxehtësisë. Për herë të parë në katër
Fotografia e parë e diellit Fotoja e parë e diellit është realizuar në 2 prill të vitit 1845. Fotografia e më sipërme është vepër e fizikantëve fr
Vuajnë nga alergjia ndaj diellit, vëllezërit nuk mund të dalin nga shtëpia Vincent (22 muajsh) dhe Zakkery (10 muajsh) në qoftëse ekspozohen në dritën e diellit, pësojnë enjtje në fytyrë skuqje t