999 rezultate për

diellit

NASA publikon fakte që mund të sjellin shuarjen e diellit (FOTO LAJM) Një teori konspiratore po shpërndahet më shpejtësi në median online në të gjithë botëm. Një video e publikuar nga NAS
Ja si ndikon moti në lumturinë tonë Një studim i fundit tregon se sasia kohore mes lindjes dhe perëndimit të diellit ndikon praktikisht në gjendjen emociona
Ja si ndikojnë rrezet e diellit në shëndetin tuaj mendor Për të studiuar lidhjen midis motit dhe diagonzës së depresionit, Mark Beecher dhe bashkëautorë të tjerë sudiuan të dhën
"Libra", Blushi: Do të ketë ngjyrën e diellit, i përket shqiptarëve Në prezantimin e parë, Ben Blushi ka sqaruar atë që nënkupton fjala “LIBRA”, me të cilën ka vendosur të quajë partinë e
Në gusht të 2017-ës dielli do të “fiket”, përgatituni sepse do jetë spektakolare! Mos thoni që nuk u paralajmëruat: “21 gushti mund të jetë dita që është kërkuar më së shumti për pushim në historinë e n
Bie bora e parë në Maqedoni, mbulohet Kodra e Diellit Bora e parë ka mbuluar viset më të larta të të Maqedonisë. Një pëlhurë e bardhë dëbore ka rënë sot në Kodrën e Dielli
Meterologët: Po afrohet epoka e akullnajave Analiza e diellit ka treguar se gjatë këtij viti ka rënë me shpejtësi sasia e nxehtësisë. Për herë të parë në katër
Fotografia e parë e diellit Fotoja e parë e diellit është realizuar në 2 prill të vitit 1845. Fotografia e më sipërme është vepër e fizikantëve fr
Vuajnë nga alergjia ndaj diellit, vëllezërit nuk mund të dalin nga shtëpia Vincent (22 muajsh) dhe Zakkery (10 muajsh) në qoftëse ekspozohen në dritën e diellit, pësojnë enjtje në fytyrë skuqje t
Në 'Luginën e diellit' do të zhvendosen serbë të Kralevës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, ka deklaruar në Kralevë se në vendbanimin “Lugina e di
Zbulim/ Dritaret që pastrohen vetë Xhami i quajtur SunClean, i prodhuar nga firma amerikane PPG i është afruar shumë. Ky lloj xhami ka një veshje prej t
Alergjia nga dielli, shenjat e përhapjes Alergjia nga dielli është një reaksion i sistemit imunitar ndaj rrezeve të diellit, e cila shpesh mundet të manifestohe
Ndërtesa e veçantë e cila ndërron formë çdo një orë (VIDEO) Në videon e mësipërme keni mundësinë të shihni se si një ndërtesë arrin të ndryshojë formën e saj në çdo orë. Fasada
Sfungjeri i aftë të vlojë ujin përmes diellit Shkencëtarët kanë krijuar një pajisje sikur sfungjer që mund të vlojë ujin duke përdorur vetëm dritën e diellit. Shke
Kjo ndërtesë ndryshon pamje çdo një orë (VIDEO) Pamjet e më sipërme tregojnë një ndërtesë që ndërron formë çdo një orë. Fasada e saj lëviz për të rregulluar temperat
Ju shqetësojnë aknet gjatë verës, ja zgjidhja Vera është një nga stinët më të bukura të vitit. Por jo për të gjithë, individët që vuajnë nga aknet të cilët kalojnë nj
E pabesueshme/ Hajduti në shtëpinë e Getoarit është një vajzë 17-vjeçare Reperit të njohur, Getoar Selimi, i hynë në banesën e tij te Kodra e Diellit dhe i vodhën një orë me vlerë 35 mijë Euro.
Kjo ndodh dy herë në vit në Manhatan (VIDEO) Kjo është hera e dytë që qielli ka dhuruar spektakël në Manhattanhenge. Si zakonisht edhe mbrëmjen e kaluar turma njerëz
Gabimet që bëjmë me kremin kundër diellit Kremi i diellit është mbrojtësi më i mirë i lëkurës ndaj rrezeve. Shpesh shumë persona mund të gabojnë në përdorimin e k
Mustafa, i pafuqishëm ndaj ministrave serbë Sipas opozitës kryeministri i vendit Isa Mustafa duket se është i pafuqishën ndaj ministrave serbë në Qeverinë e Kosovës