999 rezultate për

diellit

Syzet e diellit. Modelet e pranverës dhe verës Mes aksesorëve të modës që dëshirojmë më shumë për stinën që po afron janë edhe ato: syzet e diellit. Një aleat i çmu
Në dy muaj Belgjika e ka parë dritën e diellit për vetëm 30 orë e 26 minuta Belgjika ka përjetuar një nga periudhat "më të errëta" në histori, pasi në dy muajt e fundit ka parë vetëm 30 orë e 26 m
Vjen i ftohti i zi, bota nuk do të jetë njëlloj 30 vitet e ardhshme (FOTO LAJM) Bota është duke hyrë në një fazë të të ftohtit ekstrem, e cila ka ndodhur 300 vite në parë. Ajo quhet një periudhë, e ci
"Djali i diellit", shkencëtarët tronditën nga ajo që zbulojnë për asteroidin që kërcënon tokën (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndësishme ndodhi në 17 dhjetor të këtij viti ku studiuesit e hapësirës munden të marrin më shumë informa
Lihen pas dore të gjitha projektet për Kodrën e diellit Teleferiku në Kodrën e Diellit, pritet të jetë gati muajin e ardhshëm. Një zhvillim i tillë vjen pas sigurimit të le
Mjegull në rrugën Lisec – Kodra e Diellit, bëhet thirrje për kujdes gjatë qarkullimit Për shkak të paraqitjes së mjegullës, dukshmëria në aksin rrugor fshati Lisec – Kodra e Diellit u zvogëlua në 40 deri 50
Kodra e Diellit edhe këtë vit mbetet e mbyllur për vizitorët Në prag të fillimit të sezonit dimëror, në vend që ta pastrohet terreni i skijimit në Kodrën e Diellit pas dëmeve që u s
Reshje bore në Kodrën e Diellit dhe Mavrovë, këto janë rrugët ku duhet të tregoni kujde Qarkullimi në rrugët e Maqedonisë zhvillohet nëpër rrugë të lagështa në pjesët perëndimore dhe jug-perëndimore të shteti
Mavrova dhe Kodra e Diellit mbulohen nga bora (FOTO LAJM) Maqedonia po përballet me një mot të ftohtë dhe reshje të dendura të shiut. Në vendet malore si qendra e skijimit në
Shikoni çfarë po ndodh tani në qiellin e Tiranës (FOTO LAJM) Një perëndim shumë ndryshe nga ditët e tjera po ndodh sot në Tiranë. Kombinimi i reve me perëndimin e diellit kanë f
Gëzojuni diellit të drekës, moti rezervon surpriza gjatë pasdites Dita nisi e kthjellët sot, por temperaturat pritet të bien gjatë pasdites së mbrëmjes. Meteoalb raporton se vranësir
Fenomen i rrallë sonte, hëna fillon një "vallëzim kozmik" me tre planete dhe një yll Sonte në darkë Hëna fillon një vallëzim kozmik me tre planete dhe një yll. Do të duket gjithçka. Një lojë kozmike kuk
Çfarë po hanë shqiptarët? Si e përziejnë dhe na mashtrojnë me vajin e ullirit Fiks Fare edhe këtë sezon vijoi me investigimet mbi sigurinë ushqimore. Këtë radhë në fokus ishte vaji i lulediellit dhe
Viola Spiro shijon perëndimin e diellit (FOTO LAJM) Seksi si gjithnjë edhe këtë herë moderatorja Viola Spiro ka treguar se është në formë mjaft të mirë fizike. Në postim
Seldi kapet “mat” në plazh me këngëtaren shqiptare Seldi është komentuar shpesh për jetën private dhe të dashura Prej disa kohësh këngëtari përflitet se është në një lidh
Eklipsi i diellit, përhapet panik tek njerëzit SHBA po sheh eklipsin e diellit ku hëna do të fshijë ngadalë diellin nëpër SHBA, shkruan albeu.com. Eklipsi i përgjit
Shfaqet eklipsi i parë diellor i plotë që prej një shekulli, ja çfarë po ndodh në SHBA (FOTO LAJM) Rreth 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që milion
LIVE/ Errësohet toka, shikoni pamjet spektakolare të eklipsit në SHBA (FOTO&VIDEO) Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndodh eklipsi i plotë i diellit, një fenomen që ndodh një herë në 100 vjet. 12
Mahnitëse, shihni pamje të tjera të eklipsit të diellit (FOTO LAJM) SHBA po sheh paraqitjen e parë të eklipsit të diellit ku hëna do të fshijë ngadalë diellin nëpër SHBA, shkruan albeu.com
Ndiqni Live eklipsin e diellit, shihni pamjet e mrekullueshme (VIDEO) 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që miliona të t