999 rezultate për

diellit

Zbulohet vendi ku jetonte personi që vrau kolegun te AKI Policia e Kosovës ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen e sotme të Isa Sejdiut në ndërtesën e AKI-së. Burim
Çfarë duhet të bëni për të hequr qafe djegiet e shpifura të diellit Edhe përdoruesit më vigjilent të kremrave kundra diellit harrojnë të riaplikojnë shtresën e dytë ose mbetet një pjesë në
Historike, NASA niset drejt diellit Mëngjesin e ditës së sotme NASA ka lëshuar drejt diellit, sondën e quajtur "PARKER" nga Cape Canaveral, në shtetin e Flo
Mos u digjni më, ruani veten nga dielli i verës me këto këshilla Vera erdhi dhe kjo është pikërisht periudha në të cilën rrezet e diellit të godasin pa të lënë t’i vësh re. Nëse ke lëku
Funksionojnë 100 përqind, si të kuroni në shtëpi të djegurat e plazhit Ditët e nxehta të verës kanë filluar. Ju pëlqen të rrini për një kohë të gjatë nën rrezet e diellit? Apo keni dëshir
Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Bëhuni gati! Dielli do të "zhduket" dy herë në korrik Për muajin korrik, janë të paktën dy takimet që duhen shënuar në axhendë, nëse jeni të apasionuar pas fenomeneve të asht
Mënyra praktike për të shëruar djegien nga dielli Edhe përdoruesit më vigjilent të kremrave kundra diellit harrojnë të riaplikojnë shtresën e dytë ose mbetet një pjesë në
"Pse më urren dielli?" Njihuni me 5-vjeçaren që nuk del kurrë jashtë (FOTO LAJM) Shumica e pesëvjeçarëve nuk duan asgjë më shumë se të dalin jashtë me familjen dhe miqtë e tyre dhe të jënë të lirë.
"Përvëlohet" Britania, qytetarët dynden në plazhe (FOTO LAJM) Britania vazhdon të jetë e përfshirë nga temperatura të larta, që kanë shkuar deri në 31 gradë. Edhe këtë fundjave qytet
Kur njerëzit harruan kremin e diellit në shtëpi! (FOTO LAJM) A keni kërkuar ndonjëherë të bëni një tatuazh? Merrni disa këshilla nga këta njerëz, të cilëve dielli u bëri një tat
Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi
Nisën pushimet: A i dëmton flokët uji i detit? Flokët dëmtohen seriozisht nga rrezet negative të diellit. Prandaj, gjatë verës ju nevojiten produkte që përmbajnë fa
Nasa: Bëhuni gati! Toka dhe Marsi do takohen shumë shpejt Ngjarja që nuk ka ndodhur që prej vitit 2003 do të rikthehet sërish muajin e ardshëm. Toka dhe Marsi do të kenë takimin
Boll u dogjët, ruani veten nga dielli i verës me këto këshilla Vera erdhi dhe kjo është pikërisht periudha në të cilën rrezet e diellit të godasin pa të lënë t’i vësh re. Nëse ke lëku
Kujdes nga vapa, mënyrat se si të mbroheni Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
Mos iu gëzoni diellit! Moti pritet t'ju surprizojë pasdite Vendi ynë, të premten pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat perëndimore. Ndërkohë, sipas MeteoAlb
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
Që nga rrezet e diellit te kosi, veprimet e përditshme që ju bëjnë të lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Erdhi sezoni: Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi