999 rezultate për

diellit

Nesër nis sezoni i skive te Kodra e Diellit, ja çmimet e biletave Reshjet e dëborës në bjeshkët e Sharrit sjellin edhe fillimin e sezonës së skijimit. Kjo pritet të ndodhë nesër në Kodrë
Komuna e Tetovës: Nuk do të ndërtohet kryq në Kodrën e Diellit Informacionet e publikuara ditë më parë, për fillimin e ndërtimit të një kryqi në Qendrën Turistike “Kodra e Diellit” re
I shpëton për mrekulli ortekut në Kodrën e Diellit (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Kodrën e Diellit, kur një skiator ka shkaktuar një ortek e cila do kishte p
Ndryshimet trupore që ndodhin pas moshës 40-vjeçare Kalimi i moshës është dhe shkaku kryesor i shfaqjes së karakteristikave të ndryshme në trupin tonë. Zakonisht ndryshimet
Ikja nga kufiri historik i Kosovës me Malin e Zi Ato vija të përcaktuara pas Luftës së Dytë Botërore kanë vazhduar të ekzistojnë edhe më pastaj, pra edhe gjatë viteve sh
Andi Lila dhe dy dashuritë e tij (FOTO) Këto janë dy dashuritë më të mëdha të Andi Lilës, pa harruar edhe dashurinë për futbollin, sigurisht. Në foto janë b
Pamje mbresëlënëse nga fushat e orizit në Kinë (FOTO LAJM) Reflektimi i fushave të orizit sjell një pamje të mrekullueshme. Këto janë foto të cilat janë shkrepur nga fotografi Ale
Pamje mahnitëse në qiellin e Kosta Rikës (FOTO LAJM) Një fenomen i rrallë ka ndodhur në qiellin e Kosta Rikës. Në ditën e Pavarësisë, në pjesën më të madhe të tij shikoheshi
Dalin në dritë të diellit mesazhet e familjes Cali me Ramën e Tahirin për Prengën Tashmë kanë dalë në dritë të diellit mesazhet e famijes Cali me Ramën e Tahirin, para se të ndodhte incidenti me Prengën
Banorët e Prishtinës do ti dizenjojnë vetë hapësirat publike (FOTO LAJM) Hapësirat e pashfrytëzuara dhe ato që ishin lënë në harresë institucionale ndërkohë që ishin shndërruar në strehë të keq
"Bijtë e Hënës", binjakët që mund të vriten nga drita e diellit (FOTO LAJM) Një çregullim i rrallë gjenetik ka bërë që këta dy vëllezër francezë, Vincent e Thomas Seris, të mos ekspozohen dot ndaj
E rëndë, ja si e ka djegur dielli këtë vogëlush (FOTO LAJM) Një ngjarje e shënuar në Oklahoma të SHBA-së tregon se si një vogëlush është diegur nga rrezet e diellit. Ajo që i k
Digjet Ballkani, qytetarët i shmangen diellit (FOTO LAJM) Dita e sotme është një ndër më te nxehtat për vitin 2015. I gjithë rajoni i Ballkanit është përfshirë nga temperatura të
Çfarë duhet të kemi në çantën e plazhit? Pushimet kanë filluar dhe çanta e plazhit ka një rëndësi të veçantë gjatë këtij sezoni. Është e rëndësishme që ju të ndi
Drejtori i Qendrës Emergjente: Larg diellit nga ora 11 deri në 17 Drejtori i Qendrës Emergjente në QKUK, Basri Lenjani ka thënë për Klan Kosovën se, me rritjen e temperaturave në tri dit
"Art" në lëkurën e djegur nga rrezet e diellit (FOTO LAJM) Imagjinata është ajo që na ndihmon për të qenë sa më krijues dhe ideal. Është një fenomen që përpos të gjithave na ndihm
Komuna e Prishtinës shemb objektet te "Bregu i Diellit" (FOTO LAJM) Në kuadër të aksioneve të përditshme për parandalimin dhe rrënimin e të gjitha atyre objekteve që janë ndërtuar në kundë
Momenti i zjarrit në Bregun e Diellit (VIDEO) Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në kompleksin "Princesha". Ndërhyrja e ekipit të zjarrfikësve
Ushqimet mbrojtëse nga rrezet e diellit Gjatë verës një kujdes të veçantë duhet të kushtojmë në lidhje me ushqimin që ne konsumojmë. Gjatë kësaj stine lëkura ës
Forca ushtarake drejt "Kodrës së Diellit" në Tetovë (FOTO LAJM) Forca ushtarake maqedonase janë parë mëngjesin e sotëm, rreth orës 10:00, duke u ngjitur drejt "Kodrës së Diellit" në Te