999 rezultate për

diellit

LSI i numëron pasuritë Spiropalit: Gjithë jetën mish për top vajte për Skënderbeun tënd Ministrja Elisa Spiropali hodhi ditën e sotme akuza mbi dekorimet e Presidentit të Republikës Ilir Meta në Koplik. Pi
Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi
A mund të përdor kremin kundër diellit të vitit të kaluar? Ekspertët shpjegojnë kur skadon Menjëherë sapo nis koha e plazhit, ne të gjithë vrapojmë të kapim kremin e diellit të mbetur përgjysmë nga viti i kaluar
Të pasmet në plan të parë, Trejsi Sejdini ngre temperaturat (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Trejsi Sejdini, ka disa ditë që është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe po bën pushime në
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë
Vaj apo krem plazhi? Cili është i duhuri për lëkurën tuaj Deti dhe dielli janë fjalët kyç të verës, por duhet të shtojmë edhe një të tretë, “mbrojtësit” nga dielli. Dhe kjo vlen
Nuk i ndaheni të zezës as në verë? Disa ide si të dukeni bukur (FOTO LAJM) Ardhja e verës me temperaturat e larta dhe diellin prezent vetvetiu sjell në mednje larmishmeri ngjyrash si në natyrë as
Pamjet e jashtëzakonshme të diellit, publikohen fotot e kapura më afër se kurrë (FOTO LAJM) Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA ka publikuar të enjten fotot e para të Diellit të kapura nga misioni i për
Tre masat kryesore si mund të mbrohemi nga rrezet e diellit Një ndër problemet e stinës së verës janë rrezet e diellit, të cilat ndikojnë tek shumë njerëz. Jo të gjithë i konsidero
Vaj luledielli apo vaj misri, cili është më i shëndetshëm për gatim? Edhe pse dietologët dhe ekspertët e shëndetit këshillojnë t'u rrini larg ushqimeve me yndyrë dhe t'i gatuani ato me avul
Koha për plazh, disa këshilla se si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë perso
Sela nga Drenoveci: Kodra e Diellit do të rilindë Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka qenë sot në Drenovec nga ku përmendi rrugën Tetovë-Jazhincë. Ai tha
Plot sharm dhe elegancë, Xhesika Berberi do ju rrëmbejë zemrat (FOTO LAJM) Ajo është një nga modelet shqiptare me një bukuri të thjeshtë dhe mahnitëse. Modelja e njohur Xhesika Berberi kësaj r
E nxehtë si vera, Arbenita vjedh sërish vëmendjen (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare Arbenita Ismajli konsiderohet si një prej vajzave më seksi shqiptare. Partnerja e reperit
E vetmja gjë që nuk duhet të bësh asnjëherë para se të shkosh në plazh Të gjithë duan të kenë lëkurë të butë para se të shkojnë në plazh. Megjithatë, ka diçka që nuk duhet ta bësh asnjëherë p
Nga "Ali Demi" te "Kodra e Diellit", lagjet ku janë konfrmuar rastet e koronavirusit në Tiranë Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë konfirmoi 50 raste të reja me koronavirus, ku vlen të përmendet se numri më i lar
A e dini se dielli i mëngjesit ju ndihmon të bini në peshë Sipas një studimi të kryer në Universitetin e Çikagos, rezulton se dielli i mëngjesit mund t’ju ndihmojë të bini në pesh
Si të dalloni syzet e diellit origjinale nga ato imitim Është koha ideale për të bërë zgjedhjen e duhur të syzeve të diellit, ndaj mos gaboni në zgjedhjen e tyre. Nuk po flasim
Shikoni "unazën e zjarrit" në qiell me 21 qershor Një eklips solar është ai që hëna kalon në mes të tokës dhe diellit, dhe eklipsi lunar është ai kur toka kalon në mes të