999 rezultate për

diel

E pazakontë, Bullgaria mbulohet nga bora në mes të Korrikut (VIDEO) Edhe pse jemi në mës të Korrikut ku normalisht duhet të mbizotërojnë ditët me diell, moti në Bullgari paska "kapricco".
Bjondia bukuroshe "çmend" rrjetin, uron të dielën me foto provokuese (FOTO LAJM) Ajo është modele shumë e njohur, e cila është bërë e popullarizuar sidomos falë gjoksit të saj të madh natyral. Linds
Pamje mahnitëse nga fenomeni "Manhattanhenge" (FOTO & VIDEO) Shumë njerëz në Nju Jork janë tubuar në Manhattan për të shijuar pamjet e fenomenit të ashtuquajtur “Manhattanhenge”, pe
Syzet e diellit vetëm në verë apo në çdo kohë?! Syzet e diellit janë një ndër aksesorët më të rëndësishëm jo vetëm gjatë stinës së verës por në çdo kohë. Duhet të trego
Mes kripës së detit dhe diellit përvelues, kjo është maska perfekte për flokët tuaja Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës Pos diellit, praktikisht kombinime vdekjeprurëse për s
10 gjëra esenciale që s' duhet të mungojnë në çantën e plazhit 1.Çanta Ajo e cila duhet të mbajë pak a shumë çdo gjë që na duhet për plazh, duke filluar nga peshqirët, kremrat, syz
"Gjyshërit e këqij" rrahin pa mëshirë të riun (VIDEO) Ky është momenti kur disa të moshuar rrahin një të ri në mënyrë barbare. Në pamjet filmike do të shikoni grupin e të
E TRISHTE/ Historia e të riut shqiptar që nuk e shikon dritën e diellit prej 33 vitesh Në rubrikën “Shqipëria pa filtra” kamera e emisionit BOOM është ndalur në Paskuqan, aty ku jeton familja Pirra e përbërë
TRAGJIKE/ Babai harron vajzën 4 vjeç në makinë, ajo vdes nga temperaturat e larta Një vajzë 4 vjeçe gjeti vdekjen e harruar nga babai, në makinën në diell. Vogëlushja mbeti brenda makinës për disa or
Pushimet e para me vajzën, Diellza Kolgeci publikon foto (FOTO LAJM) Diellza dhe Fisi janë ndër çiftet më të ndjekur shqiptar.Prillin që lam pas ata u bënë prindër të një vajze të quajtur H
Zbulohet data kur fillon La Liga, dhe oraret e ndeshjeve LaLiga do të fillojë të premten e 16 gushtit më ndeshjen e parë, Bilbao-Barcelona. Në këtë edicion katër ndeshje do t
Si të mbrohemi nga rrezet e forta të diellit Edhe në qoftë se nuk shkojmë në plazh, vera është një kohë kur është e nevojshme të merren disa masa paraprake kundër di
7 fakte interesante rreth personave që kanë quka Ephelides që janë të sheshta ngjyrë kafe lehtë dhe tentojnë të ndryshojnë me ndryshimin e stinëve. P.sh. në verë bëhen k
Paraditja me diell e pasditja me vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot Pjesa e parë e ditës paraqitet me ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në të gjithë vendin. Ndërsa p
Me tatuazhin e Monikës dhe flokë të gjatë, Meta publikon foton e pazakontë (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka publikuar së fundmi një foto tëpër të ccuditshme e ccila është montuar nga ndjekësit e tij. F
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
E diel përvëluese, mësoni sa do të shënojë termometri sot Vendi ynë ka mbetur në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin, pë
Kura shtëpiake për tu qetësuar nga djegia e diellit Djegia e lëkurës nga dielli është një fenomen që ndodh kur keni qëndruar për një kohë të gjatë të ekspozuar ndaj diellit
Çfarë nuk duhet të mungojë në çantën e plazhit Sa herë është fjala për të paketuar sendet e plazhit, femrave u fillon dhimbja e kokës. Por, me disa truke të vogla orie
Kura për të shpëtuar nga djegia e diellit në pak minuta Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i