999 rezultate për

diel

Kjo maskë natyrale është ajo që ju duhet për t’i mbrojtur flokët nga dielli këtë sezon Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës. Për këtë arsye jemi përpjekur që të gjejmë maskën më të
Shpërthen sulmuesi anglez: Te Tirana të dielave ushqejnë ku**at me ëmbëlsira (FOTO LAJM) Largohet me buj nga klubi i Tiranës sulmuesi anglez Micheal Ngoo. Lagimin sulmuesi anglez e ka shoqëruar dhe me pakën
Ide fantastike për të shkrepur foto në perëndim të diellit (FOTO LAJM) Perëndimet e diellit janë më të shumëpriturit në fund të një dite të nxehtë vere. Përveç momenteve romantike që mund të
A ndikon dielli në psikikën tonë? Ekspertët japin përgjigjen që të gjithë duhet ta mësojnë Me gjithë këto aktivitete elektromagnetike që na vijnë nga dielli, fushat tona elektromagnetike mund të “përzihen” shumë
Disa fakte për të Dielën E diela, për shumicën prej nesh, është dita e fundit e javës. Nata e së dielës është lajmëruesi i së hënës dhe vdekja e
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
Ardit Gjebrea i lumtur, pas përfundimit të "E diela shqiptare" i përkushtohet totalisht familjes (FOTO LAJM) Moderatori i njohur është vazhdimisht i angazhuar me punë të ndryshme, diçka që e ka penguar t’i dedikojë më shumë kohë
10 gabimet që keni bërë deri tani me kremin e diellit! Të gjithë kemi gabuar me mënyrat sesi e kemi mbrojtur lëkurën nga rrezet e forta të diellit. Nuk mjafton vetëm një kr
Kanceri në lëkurë, rritet numri i rasteve Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
E mbani mend bebin-diell te "Teletubbies", kështu duket ajo pas 21 vitesh (FOTO LAJM) Seriali Teletubbies ka qenë një nga serialët më të dashur për fëmijë para shumë vitesh dhe me siguri të gjithë i kujtoni
Këto janë mitet e gabuara për rrezet e diellit Ndonjëherë dëshira për të marrë rreze sa më shpejt dhe për një periudhë të shkurtët kohore, na bënë të kryejmë disa gabi
E pazakontë, Bullgaria mbulohet nga bora në mes të Korrikut (VIDEO) Edhe pse jemi në mës të Korrikut ku normalisht duhet të mbizotërojnë ditët me diell, moti në Bullgari paska "kapricco".
Bjondia bukuroshe "çmend" rrjetin, uron të dielën me foto provokuese (FOTO LAJM) Ajo është modele shumë e njohur, e cila është bërë e popullarizuar sidomos falë gjoksit të saj të madh natyral. Linds
Pamje mahnitëse nga fenomeni "Manhattanhenge" (FOTO & VIDEO) Shumë njerëz në Nju Jork janë tubuar në Manhattan për të shijuar pamjet e fenomenit të ashtuquajtur “Manhattanhenge”, pe
Syzet e diellit vetëm në verë apo në çdo kohë?! Syzet e diellit janë një ndër aksesorët më të rëndësishëm jo vetëm gjatë stinës së verës por në çdo kohë. Duhet të trego
Mes kripës së detit dhe diellit përvelues, kjo është maska perfekte për flokët tuaja Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës Pos diellit, praktikisht kombinime vdekjeprurëse për s
10 gjëra esenciale që s' duhet të mungojnë në çantën e plazhit 1.Çanta Ajo e cila duhet të mbajë pak a shumë çdo gjë që na duhet për plazh, duke filluar nga peshqirët, kremrat, syz
"Gjyshërit e këqij" rrahin pa mëshirë të riun (VIDEO) Ky është momenti kur disa të moshuar rrahin një të ri në mënyrë barbare. Në pamjet filmike do të shikoni grupin e të
E TRISHTE/ Historia e të riut shqiptar që nuk e shikon dritën e diellit prej 33 vitesh Në rubrikën “Shqipëria pa filtra” kamera e emisionit BOOM është ndalur në Paskuqan, aty ku jeton familja Pirra e përbërë
TRAGJIKE/ Babai harron vajzën 4 vjeç në makinë, ajo vdes nga temperaturat e larta Një vajzë 4 vjeçe gjeti vdekjen e harruar nga babai, në makinën në diell. Vogëlushja mbeti brenda makinës për disa or