999 rezultate për

dialog

Haradinaj nuk i frikësohet rrëzimit të qeverisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka përjashtuar mundësinë e prishjes së koalicionit dhe rrëzimin e Qeverisë
Kaos në politikën kosovare për dialogun dhe taksat Presidenti Thaçi publikon letrën që ia ka dërguar Presidentit Tramp. Haradinaj i shkruan vendeve të Quintit. Ndësa Vesel
Qeveria reagon zyrtarisht: S'ka zgjedhje të parakohshme në Kosovë Qeveria e Kosovës ka reaguar me anë të një deklaratë pas takimit të Haradinajt dhe veselit pas spekullimeve se do të ket
Serbia kërkon që edhe Vatikani të përfshihet në dialog Kryetari i Këshillit Iniciues, Milan Stamatoviq,i ka kërkuar Kishës Ortodokse të Serbisë që në rast të ndryshimit të for
Paralajmëron amerikani: Kosova mund të mashtrohet nga dialogu Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht
Bugajski: Rrezikon të mashtrohet, Kosova të bëjë kujdes gjatë dialogut Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht
Eksperti amerikan: Kosova mund të mashtrohet në dialogun me Serbinë Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht
Ish-deputeti: Ky është vendi ku u takua Rama me Vuçiçin për ndarjen e Kosovës Ish-deputeti i Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, thotë se, dialogu i Kosovës me Serbin
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Thaçi sot i jep dritë misterit për dialogun Presidenti Hashim Thaçi pritet sot t’ia dorëzojë Ekipit Negociator dokumentacionin për mbarëvajtjen e bisedimeve në Bruk
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
Daçiç nxjerr sekrete, gjatë një takimi të dialogut u rraha me këtë ministër të Kosovës Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar atë që ka thënë Vuçiçi lidhur me një rast kur gjatë një takimi me del
Vuçiçi nxjerr detaje shokuese: Në takimet e dialogut e kemi sharë në serbisht Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim
LDK publikon kushtet e përfshirjes në dialog me Serbinë Kryetari i partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se LDK-ja nu
Kadri Veseli: Referendum për marrëveshjen Kosovë-Serbi Nëse Kosova dhe Serbia arrijnë të dakordohen për marrëveshje, në finalen e procesit të Dialogut, Kryeparlamentari Kadri
Thaçi nuk e përfill afatin për dërgimin e dokumenteve të dialogut Kryenegociatori Shpend Ahmeti ka folur për dokumentet të cilat presidenti Hashim Thaçi nuk ia ka dorëzuar delegacionit s
PDK bën lojra fjalësh me LDK-në, kanë hallin e dialogut Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së
I fton për dialog me Serbinë, por Thaçi ende nuk i ka dorëzuar dokumentet ekipit Limaj thotë se Thaçi ende nuk ua ka dorëzuar dokumentet e kërkuara rreth dialogut me Serbinë. Kosova do të respektohe
Të pagjeturit, tema kryesore në takimin e ekipit negociator me Mogherinin Ekipi shtetëror për dialogun, i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohet më 8 janar në Bruksel me
LDK shpall kushtet për pjesëmarrje në dialog Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo