999 rezultate për

dialog

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat, këtë herë për dialogun me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në d
Kurti bisedon me Macron: Efektiviteti i dialogut Kosovë-Serbi varet nga pjesëmarrja e Evropës Kryeministri në detyrë, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron, ndërs
Dialog me Ramën? Habit Basha: Nuk kam qenë asnjëherë kundër Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i hapur për dialog me kryeministrin, Edi Rama gjatë intervis
Kurti uron Lajçakun për detytrën, thotë se Thaçi do jetë pjesë e ekipit dialogues me Serbinë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evrop
HOROSKOPI/ Dialogu me partnerin do të përforcohet, si t'i zgjidhni problemet Dashi Ditën e sotme Marsi ju lejon të guxoni; filloni projektin që keni pasur në mendje prej kohës. Do filloni të mer
Nisin konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak do të fillojë konsultat këtë javë për t’u fokusuar në dialogun Beograd-Prishtinë, tha sot zëdhënësi i P
Veseli: Kurti miratoi rezolutë për të shkuar në dialog me Vuçiç Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar për mënyrën e shfrytëzimit të gjendjes pandemike nga
Grenell nuk reagon për deklaratat e Kurtit për marrëveshjen e dialogut Thaçi-Vuçiç Njohësit e rrethanave politike në vend po deklarojnë se ka përpjekje mes presidentit të Kosovës e të Serbisë që kryemini
Konjufca kundër emërimit të sllovakut për dialogun me Serbinë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se është kundër emërimit të sllovakut Miroslav Lajçak si i
Bashkurti: Dialogu me Serbinë, sfida e Albin Kurtit (VIDEO) Diplomati Lisien Bashkurti, përfaqësues i Këshillit të Ambasadorëve në Shqipëri, i ftuar në studion e lajmeve të Ora New
Pacolli thirrje Thaçit dhe Kurtit: Uluni me një ligj të ri për dialogun me Serbinë Lidhur me debatin për dialogun Kosovë-Serbi, Behgjet Pacolli propozon se Kosovës i duhet një ligj i ri pas rrëzimit nga
A ka tentativa për dialog nga mazhoranca? Meta flet nga Shkodra Pas publikimit tw raportit tw Venecias, Meta ka komentuar nga Shkodra. Meta tha se Venecia e ka shkruajtur Kushtetutë
Qeveria Kurti vendos dy vija të kuqe për dialogun Kosovë-Serbi Qeveria e Kosovës ka vënë dy vija të kuqe në dialogun për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë: temë e
Thaçi e falënderon Trumpin, pret përfundimin e shpejtë të dialogut me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar presidentin e SHBA-së, Donald Trump, për siç ka thënë ai, përkrahjen
Ç'njohja e Kosovës nga Sierra Leone, Kurti thirrje zyrtare Serbisë dhe kërkesa ndaj BE-SHBA Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar menjëherë pas lajmit se Sierra elone ka tërhequr njëhjen e pavarësisë së K
Vuçiç: Pa heqjen e plotë të taksës nuk ka vazhdim të dialogut Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Qeverisë Kurti. Ai thotë
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
GLPS bën publike 5 pikat që Qeveria duhet t’i ketë në dialogun Kosovë-Serbi Grupi për Studime Juridike dhe Politike organizon sot një konferencë për media, ku do të prezantohet punimi me titull “P
KDI diskuton sot për dialogun Kosovë-Serbi Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mban sot tryezë diskutimi me temë “Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë pas formimit të Qeve
Kurti e ftoi për takim, por Thaçi nuk është në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e