999 rezultate për

dialog

Thaçi: Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë konferencës për shtyp deklaroi se Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Se
A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër? osova sot e ka nisur ditën me kryeministër dhe qeveri të re pasi dje në Kuvendin e Kosovës me 61 vota për, 24 kundër dhe
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershë
Kurti: Duam dialog me parime, takimi i ardhshëm varet nga Brukseli Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kalendari i dialogut të ardhshëm mes Kosovës e Serbisë varet n
Grenell s’e përjashton pjesëmarrjen e Rusisë në dialog, nuk merret me akuzat e Kurtit ndaj tij Përfshirja e Rusisë në dialogun mes Kosovës e Serbisë, tanimë është një ide e shprehur haptaz nga Moska zyrtare, dhe e c
100 muaj nga dialogu për liberalizim të vizave, por Kosova ende e izoluar Janë bërë 100 muaj prej se Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë filluar dialogun për liberalizimin e vizave, ndërsa ende nj
Shembja e Teatrit, KE-Qeverisë: Thirrjet tona nuk u dëgjuan, dhuna e papranueshme Komisioni Europian përmes një postimi në Twitter shpreh zhgënjimin lidhur me vendimin e njëanshëm të Bashkisë së Tiranës
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe
BE reagon pas shembjes së Teatrit: Nuk ishte kjo ajo që kërkuam Lidhur me situatën e trazuar në vend si pasojë e prishjes së Teatrit Kombëtar, ka reaguar dhe Bashkimi Europia. Sipas
Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e posaçë
Vendimi për shembjen e Teatrit Kombëtar, reagon ambasada britanike Ambasada britanike në Tiranë, është e para nga trupi diplomatik që ka reagur përsa i përket vendimit të kryebashkiakut E
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi Në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Bashkimi Evropian duhet të shkojë “dorë për dore” me Shtetet e Bashkuara, th
''Kosova të heqë të gjitha masat menjëherë'', SHBA në OKB kërkon mbylljen e UNIMIK Përfaqësuesja e SHBA në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Kelly Craft ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia të k
Kandidati për kryeministër: Do të merremi me pandeminë, dialogun e udhëheq qeveria Avdullah Hoti është zgjedhur kandidat për kryeministër për qeverinë e re nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Para media
Isa Mustafa i shkruan letër Ramush Haradinajt për qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Ha
Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Lajçak: BE duhet ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE-ja duhet të jetë udhëheqëse në
Këshilltari i Thaçit i përgjigjet emisarit special të BE: E filluat gabim punën! Këshilltari i Presidentit Thaçi, Artan Behrami, ka reaguar ndaj Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mir