999 rezultate për

dialog

​Ragmi Mustafa: Nëse nuk diskutohet për Luginën, të ndërpritet dialogu Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa ka bërë deklaratën e forte se negociatat
Albin Kurti përkrah idenë e Delawi: Ekip Negociator e udhëheqës për dialogun me Serbinë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka zgjedhur një mbledhje partiake, për të pranuar propozimin e Ambasadori
Hashimi nxjerr mëkëmbësin të qetësojë kosovarët: Nuk i falim krimet e serbve Shefi i Stafit të Presidencës, Bekim Çollaku ka thënë se në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë nuk do të ketë kurrfar
Marrëveshjet sekrete të Brukselit Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar 33 marrëveshje në kuadër të dialogut të Brukselit, por në vazhdimësi të dy qeveritë ja
Dialogu me Serbinë mbledh krerët e partive Liderët politik dhe përfaqësuesit e subjekteve parlamentare sot do të mbajnë tryezë lidhur me dialogun me Serbisë. Në
Vijat e kuqe të dialogut Kosovë-Serbi Kosova duhe t’i vendosë vijat e saj të kuqe në dialogun me Serbinë thonë njohësit e zhvillimeve politike në Prishtinë. S
Ministrja serbe flet për rëndësinë e Kosovës Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq ka theksuar se pa u arritur marrëveshja përfundimtare me
Thaçi fton opozitën të bëhet pjesë e ekipit që drejton Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka raportuar para Qeverisë për dialogun pas takimit të së dielës me Vuçiçin në Bruks
Thaçi sot jep llogari para qeverisë për dialogun Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të raportojë sot para kabinetit qeveritar. Presidenti Thaçi sot
Mediat serbe zbulojnë sekretin, edhe një zyrtare e BE-së përfshihet në dialog Mediat e Serbisë raportojnë sot për inkuadrimin në dialogun Kosovë - Serbi, që po zhvillohet në Bruksel, e një zyrtareje
LDK: Marrëveshjet nuk janë të Kosovës por të Hashim Thaçit Shefi i grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka shprehur se marrëveshjet e arritura në dia
Në mënyrë misterioze Pacolli merr pjesë në takimin e dialogut Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, është duke marrë pjesë në takimin e parë të fazës finale për no
Nis takimi i Thaçit me Mogherinin Në këto qaste ka filluar takimi bilateral ndërmjet presidentit të Kosovës dhe përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jas
Limaj pranon të hyjë në dialogun me Serbinë, arsyetohet me disa fjalë Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj, ka deklaruar se janë të gatshëm të marrin përgjegjësi për të marrë pjesë
Fillon takimi i shumëpritur Ka nisur takimi ndërmjet Përfaqësueses se BE'së, Frederika Mogherini dhe Presidentit serb Aleksander Vuçiç, ne kuadër te
Kurti: SHBA e respekton më shumë Kosovën se sa Thaçi Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në konferencën e sotme ka folur për takimin që kishte zhvilluar të mërkuren
Vuçiç para dialogut sulmon Hashim Thaçin Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç nuk i ka pritur mirë deklaratat e zyrtarëve të Kosovës e sidomos ato të presidenti
Hoti përsëri i thotë ca fjalë kundër Haradinajt, për protesta askush nuk flet Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka folur edhe njëherë për rrëzimin e qeverisë, me ç’rast ka thënë s
Liberia tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës Radio Televizioni i Serbisë ka njoftuar se shteti i Liberisë e ka anuluar vendimin për njohjen e Kosovës për shkak të di
Ky është kandidati ideal për të dialoguar me Vuçiçin sipas Shpend Ahmetit Partia Social Demokrate ka qenë sot nikoqire a partive tjera politike në tryezën që po vazhdon të mbahet që disa herë, k