999 rezultate për

dialog

Sekretari i NATO-s: Do ta monitorojmë dhe mbështesim dialogun Kosovë-Serbi NATO mbështet fuqishëm dialogun dhe të gjitha përpjekjet mes Prishtinës e Beogradit, duke shpresuar në një reduktim të t
Veseli me iniciativë për harmonizimin e Rezolutës për Dialogun Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbledhur sot në kabinetin e tij liderët e koalicionit qeverisës, për ta diskutuar me ta
Zbardhet draft-rezoluta për dialogun (FOTO LAJM) Liderët e koalicionit qeveritar, të cilët sot i ka mbledhur në kabinetin e tij Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë hartu
Tahiri paralajmëron zgjedhje të parakohshme nëse nuk dialogon Thaçi Në këtë periudhë s’mund të arrihet konsensusi për dialogun, vendi mund të shkojë në zgjedhje. Politologu Ramush Tahir
LDK gati të hyjë nën udhëheqjen e Thaçit për dialogun Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me kryesinë e kësaj partie për të gjetur një rrugë për rrëzimin e Qeveri
Opozita nuk dëshiron të marrë pjesë në dialog, do zgjedhje Partitë më të mëdha opozitare që janë pjesë e Kuvendit të Kosovës, thonë se pa largimin e presidentit Hashim Thaçi nga k
Kosova kërkon nga Edi Rama që të përfshihet në dialogun me Serbinë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar
Zbardhet takimi i Metës me politikanët shqiptarë të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur në Tiranë nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, të cilin e k
Ali Ahmeti bisedon me Thaçin për dialogun dhe referendumin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup presidentin e Republikës së Kosovës,
Gjukanoviç ia thotë në sy Thaçit: Na sillni paqen nga dialogu Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku është takuar me homologun e tij malazez, Milo Gjuka
Pasi mbaroi gjithçka reagon edhe Veseli, ankohet ndaj Vuçiçit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç edhe me këtë vizitë dësh
Vuçiç reagon ndaj protestës në Drenicë, a do të kalojë? Në lidhje me bllokadën në Skenderaj, këtë mëngjes është deklaruar edhe vetë kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai
Thaçi romantik: Sot folëm në distancë me Vuçiçin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se çdo takim që po ndodhë në Bruksel, po kuptohet se dialogu është tepër i v
Dialogu dhe kriza Nga Destan JONUZI Mungesa e dialogut pushtet opozitë ende po përballet me vështirësi edhe krahas tentimeve të deritan
Thaçi: Të gjithë në Kosovë më mbështesin për dialogun Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ripërsëritur idenë e tij për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan ai “korri
Partitë po shkrinë talentin kundër Thaçit, edhe PSD del me një ide Partia Socialdemokrate kërkojnë që të bëhet një ekip në Kuvend që mbikëqyr dialogun me dy të tretat, dhe jo të propozohe
Thaçit i shtohet fuqia për pazare në dialog, takimi i pakuptimtë me Rusinë Koment nga Ervin Shkulaku Siç pritej, sot Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sërish do të shkojë i plotfuqishëm
Veseli këshillon ish-shefin e tij për dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në Konferencën e Pestë të Ambasadorëve të Kosovës i ka dhënë një mesazh pr
Edhe Thaçi hyn në kuvend, a do ketë trazira? Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, dhe pritet që të marrë p
Mustafa: Thaçi mund të shkojë të fotografohet në Bruksel, asnjë marrëveshje s'ratifikohet pa opozitën Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se për një dialog përmbajtjesor dhe në interes të vendi