999 rezultate për

dialog

Haradinaj del sërish për Thaçin: Nuk kam kohë për dialog por kufijtë nuk ndryshojnë Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasad
Këshilltari i Ramushit përpiqet ta mësojë Thaçin për dialogun Gjatë kohës sa presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në forumin Alpbach të Austrisë ku ndër të tjera po flitet edhe për ko
Disa parti gjetën kohë të diskutojnë për dialogun, edhe pse Thaçi nuk i pyet Në Mitrovicë, është mbajtur tryeza lidhur me dialogun që po zhvillohet në Bruksel midis Republikës së Kosovës dhe Republ
Thaçi kërkon nga Serbia që në fund të dialogut ta njohë Kosovën Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përsëritur se përfundimi i dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfundoj m
Ahmeti sërish thirrje deputetëve: Kthehuni nga pushimet Kreu i PSD-së dhe i Prishtinës Shpend Ahmeti ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës të marrë përgjegjësi dhe të mos i lejojë,
Prishtina do të bëhet arenë e protestave Partitë opozitare njëzëri janë deklaruar se do të thërrasin protesta për të mos lejuar që presidenti Hashim Thaçi, të je
Edita kënaqej në lluks kur udhëhiqte dialogun Procesi që në 2012-n e ka stolisur me “flluskë” denominimin e Kosovës, ia kishte dyfishuar të ardhurat vjetore Edita Tah
Edhe boshnjakët kërkojnë të jenë pjesë e dialogut Rasim Demiri, ministër pa portofol ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që edhe boshnjakët e Mitrovicës të kyçen në dialogun
Daçiç: Shqiptarët po kërkojnë Preshevën, koha për kompromis Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së fundmi ka folur për korrigjimin e kufijve të vendit dhe bashkimin e Luginës së Pr
Situata në Kosovë, a ka rrezik për trazira apo është skenar? Nga Ervin Shkulaku Sot, pjestarët serbë që hartuan Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe pritet ta dorërozj
Thirrja e Ahmetit: Jemi në ditë të vështira, kuvendi t'i rikthehet punës Kuvendi i Kosovës nuk do të duhej të shkonte në pushim pa e miratuar rezolutën për dialogun, në kohën kur po flitet për
Daci pret në vilën e tij Thaçin, përmendin bashkimin e Luginës me Kosovën Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Nexhat Daci ka pritur në vilën e tij në Brezovicë, president
Selimi: Serbia kënaqet kur Thaçi udhëheq dialogun Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, thotë se Serbisë më së shumti i konvenon nëse ekipi negociues kosovar udhëhiqet
Quni: I kërkova Haradinajt të drejtojë dialogun por ai e kishte mendjen te Thaçi Deputeti i Lidhjes Demoktarike të Kosovës, Anton Quni ka thënë nga foltorja e Kuvendit se para pak ditësh në një takim q
Veseli nuk përfillet nga liderët Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thirrur në takim sot të gjithë liderët e partive politike, për të disku
Delawie: Nuk kam thënë se në dialog mund të diskutohet ndarja e Kosovës Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar pas një interviste të dhënë mbrëmë në KTV ku ishte cituar të ketë thënë se:
Veseli: Në takimin e ardhshëm për dialog do të kemi edhe opozitën Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur optimist së në takimin e ardhshëm në kuadër të dialogun më S
Pas takimit Haradinaj nuk jep sinjal për vizat, lëvdon dialogun që udhëheq Thaçi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë detaje nga takimi që pati delagacioni kosovar nën udhëheqjen e Thaçit
Haradinaj, Pacolli dhe Limaj me në krye Thaçin takohen me Vuçiçin Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiq do të takohen sërish sot në kuadër të dialogu
Të gjithë liderët shkojnë në Bruksel, vendi ngel në udhëheqjen e Enver Hoxhajt Të gjithë liderët kryesorë të Kosovës janë nisur për në Bruksel si pjesë e delegacionit në kuadër të dialogut me Serbinë