999 rezultate për

dialog

Daci pret në vilën e tij Thaçin, përmendin bashkimin e Luginës me Kosovën Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Nexhat Daci ka pritur në vilën e tij në Brezovicë, president
Selimi: Serbia kënaqet kur Thaçi udhëheq dialogun Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, thotë se Serbisë më së shumti i konvenon nëse ekipi negociues kosovar udhëhiqet
Quni: I kërkova Haradinajt të drejtojë dialogun por ai e kishte mendjen te Thaçi Deputeti i Lidhjes Demoktarike të Kosovës, Anton Quni ka thënë nga foltorja e Kuvendit se para pak ditësh në një takim q
Veseli nuk përfillet nga liderët Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thirrur në takim sot të gjithë liderët e partive politike, për të disku
Delawie: Nuk kam thënë se në dialog mund të diskutohet ndarja e Kosovës Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar pas një interviste të dhënë mbrëmë në KTV ku ishte cituar të ketë thënë se:
Veseli: Në takimin e ardhshëm për dialog do të kemi edhe opozitën Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur optimist së në takimin e ardhshëm në kuadër të dialogun më S
Pas takimit Haradinaj nuk jep sinjal për vizat, lëvdon dialogun që udhëheq Thaçi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë detaje nga takimi që pati delagacioni kosovar nën udhëheqjen e Thaçit
Haradinaj, Pacolli dhe Limaj me në krye Thaçin takohen me Vuçiçin Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiq do të takohen sërish sot në kuadër të dialogu
Të gjithë liderët shkojnë në Bruksel, vendi ngel në udhëheqjen e Enver Hoxhajt Të gjithë liderët kryesorë të Kosovës janë nisur për në Bruksel si pjesë e delegacionit në kuadër të dialogut me Serbinë
Deputetët nacionalistë serbë përpiqen të dëmtojnë dialogun Kosovë-Serbi Me kërkesë të 154 deputetëve të Kuvendit të Serbisë kryetarja e parlamentit Maja Gjokoviç e ka caktuar seancën e jashtëz
Zbardhet skenari i njeriut që dialogon me Thaçin, si do të vritej polici serb Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, është mbajtur konferenca për media e organizuar nga Nikola Sanduloviq, kryetar i P
​Ragmi Mustafa: Nëse nuk diskutohet për Luginën, të ndërpritet dialogu Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa ka bërë deklaratën e forte se negociatat
Albin Kurti përkrah idenë e Delawi: Ekip Negociator e udhëheqës për dialogun me Serbinë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka zgjedhur një mbledhje partiake, për të pranuar propozimin e Ambasadori
Hashimi nxjerr mëkëmbësin të qetësojë kosovarët: Nuk i falim krimet e serbve Shefi i Stafit të Presidencës, Bekim Çollaku ka thënë se në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë nuk do të ketë kurrfar
Marrëveshjet sekrete të Brukselit Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar 33 marrëveshje në kuadër të dialogut të Brukselit, por në vazhdimësi të dy qeveritë ja
Dialogu me Serbinë mbledh krerët e partive Liderët politik dhe përfaqësuesit e subjekteve parlamentare sot do të mbajnë tryezë lidhur me dialogun me Serbisë. Në
Vijat e kuqe të dialogut Kosovë-Serbi Kosova duhe t’i vendosë vijat e saj të kuqe në dialogun me Serbinë thonë njohësit e zhvillimeve politike në Prishtinë. S
Ministrja serbe flet për rëndësinë e Kosovës Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq ka theksuar se pa u arritur marrëveshja përfundimtare me
Thaçi fton opozitën të bëhet pjesë e ekipit që drejton Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka raportuar para Qeverisë për dialogun pas takimit të së dielës me Vuçiçin në Bruks
Thaçi sot jep llogari para qeverisë për dialogun Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të raportojë sot para kabinetit qeveritar. Presidenti Thaçi sot