999 rezultate për

dialog

Thaçi: Të gjithë në Kosovë më mbështesin për dialogun Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ripërsëritur idenë e tij për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan ai “korri
Partitë po shkrinë talentin kundër Thaçit, edhe PSD del me një ide Partia Socialdemokrate kërkojnë që të bëhet një ekip në Kuvend që mbikëqyr dialogun me dy të tretat, dhe jo të propozohe
Thaçit i shtohet fuqia për pazare në dialog, takimi i pakuptimtë me Rusinë Koment nga Ervin Shkulaku Siç pritej, sot Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sërish do të shkojë i plotfuqishëm
Veseli këshillon ish-shefin e tij për dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në Konferencën e Pestë të Ambasadorëve të Kosovës i ka dhënë një mesazh pr
Edhe Thaçi hyn në kuvend, a do ketë trazira? Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, dhe pritet që të marrë p
Mustafa: Thaçi mund të shkojë të fotografohet në Bruksel, asnjë marrëveshje s'ratifikohet pa opozitën Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se për një dialog përmbajtjesor dhe në interes të vendi
Veseli i bën presion opozitës me fotografinë e Ambasadorit Amerikan Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndërsa kanë fol
Pas Ramës edhe Meta fillon dialogun me qytetarët në Facebook Në morinë e komenteve të qytetarëve poshte fotove të tij, Presidenti Meta ka zgjedhur që t'i përgjigjet njerëz, që kujde
Veseli: Vetëvendosje të mos merret me bashkim kombëtar por t'i bashkohet Thaçit në dialog Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, por ka ftuar Levizjen Vet
Haradinaj del sërish për Thaçin: Nuk kam kohë për dialog por kufijtë nuk ndryshojnë Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasad
Këshilltari i Ramushit përpiqet ta mësojë Thaçin për dialogun Gjatë kohës sa presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në forumin Alpbach të Austrisë ku ndër të tjera po flitet edhe për ko
Disa parti gjetën kohë të diskutojnë për dialogun, edhe pse Thaçi nuk i pyet Në Mitrovicë, është mbajtur tryeza lidhur me dialogun që po zhvillohet në Bruksel midis Republikës së Kosovës dhe Republ
Thaçi kërkon nga Serbia që në fund të dialogut ta njohë Kosovën Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përsëritur se përfundimi i dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfundoj m
Ahmeti sërish thirrje deputetëve: Kthehuni nga pushimet Kreu i PSD-së dhe i Prishtinës Shpend Ahmeti ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës të marrë përgjegjësi dhe të mos i lejojë,
Prishtina do të bëhet arenë e protestave Partitë opozitare njëzëri janë deklaruar se do të thërrasin protesta për të mos lejuar që presidenti Hashim Thaçi, të je
Edita kënaqej në lluks kur udhëhiqte dialogun Procesi që në 2012-n e ka stolisur me “flluskë” denominimin e Kosovës, ia kishte dyfishuar të ardhurat vjetore Edita Tah
Edhe boshnjakët kërkojnë të jenë pjesë e dialogut Rasim Demiri, ministër pa portofol ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që edhe boshnjakët e Mitrovicës të kyçen në dialogun
Daçiç: Shqiptarët po kërkojnë Preshevën, koha për kompromis Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së fundmi ka folur për korrigjimin e kufijve të vendit dhe bashkimin e Luginës së Pr
Situata në Kosovë, a ka rrezik për trazira apo është skenar? Nga Ervin Shkulaku Sot, pjestarët serbë që hartuan Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe pritet ta dorërozj
Thirrja e Ahmetit: Jemi në ditë të vështira, kuvendi t'i rikthehet punës Kuvendi i Kosovës nuk do të duhej të shkonte në pushim pa e miratuar rezolutën për dialogun, në kohën kur po flitet për