999 rezultate për

dialog

Eksperti amerikan: Kosova mund të mashtrohet në dialogun me Serbinë Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht
Ish-deputeti: Ky është vendi ku u takua Rama me Vuçiçin për ndarjen e Kosovës Ish-deputeti i Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, thotë se, dialogu i Kosovës me Serbin
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Thaçi sot i jep dritë misterit për dialogun Presidenti Hashim Thaçi pritet sot t’ia dorëzojë Ekipit Negociator dokumentacionin për mbarëvajtjen e bisedimeve në Bruk
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
Daçiç nxjerr sekrete, gjatë një takimi të dialogut u rraha me këtë ministër të Kosovës Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar atë që ka thënë Vuçiçi lidhur me një rast kur gjatë një takimi me del
Vuçiçi nxjerr detaje shokuese: Në takimet e dialogut e kemi sharë në serbisht Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim
LDK publikon kushtet e përfshirjes në dialog me Serbinë Kryetari i partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se LDK-ja nu
Kadri Veseli: Referendum për marrëveshjen Kosovë-Serbi Nëse Kosova dhe Serbia arrijnë të dakordohen për marrëveshje, në finalen e procesit të Dialogut, Kryeparlamentari Kadri
Thaçi nuk e përfill afatin për dërgimin e dokumenteve të dialogut Kryenegociatori Shpend Ahmeti ka folur për dokumentet të cilat presidenti Hashim Thaçi nuk ia ka dorëzuar delegacionit s
PDK bën lojra fjalësh me LDK-në, kanë hallin e dialogut Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së
I fton për dialog me Serbinë, por Thaçi ende nuk i ka dorëzuar dokumentet ekipit Limaj thotë se Thaçi ende nuk ua ka dorëzuar dokumentet e kërkuara rreth dialogut me Serbinë. Kosova do të respektohe
Të pagjeturit, tema kryesore në takimin e ekipit negociator me Mogherinin Ekipi shtetëror për dialogun, i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohet më 8 janar në Bruksel me
LDK shpall kushtet për pjesëmarrje në dialog Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo
Hoti: Nuk shkon më parrula "të merremi me Serbinë dhe jo me njeri-tjetrin" Avdullah Hoti shprehet se LDK-ja mbështet dialogun me Serbinë duke marrë për bazë Kushtetutën, ndërsa theksoi se nuk do
Mjekët dhe infermierët ndërpresin grevën Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës në mbledhjen e Këshillit Drejtues të datës 03.01.2019 ka vendosur që g
NATO: Për ushtrinë vendos Kosova, serbët të dialogojnë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se krijimi i Ushtrisë është çështje për të cilën vendos Ko
Trump kërkon dialog për 5 miliardë dollarët Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka ftuar udhëheqësit e të dyja dhomave të Kongresit për një takim në
Haradinaj nuk tërhiqet, çfarë po i bën taksa dialogut me Serbinë Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe dhe të zyrta
Thaçi hedh kunja: Pas propozimit tim, ekipi për dialog shkon në Bruksel Presidenti Hashim Thaçi në një konferencë që ka mbajtur para mediave ka folur edhe për ekipin negociator që do të udhëhi