999 rezultate për

diabeti

Kjo perime e shëndetshme është arma sekrete kundër diabetit Diabeti është një ndër sëmundjet më problematike të shekullit. Shifrat e lëshuara nga OBSH apo organizata të tjera trego
STUDIM/ Besimi në Zot ndihmon në luftën kundër diabetit Është e vërtetë se për ata persona të cilët besojnë në Zot, çdo sfidë bëhet më e lehtë. Por në këtë artikull do të lexon
Kujdes! Anashkalimi i mëngjesit ju rrezikon nga sëmundjet e zemrës dhe diabetit Një e treta e të rriturve anashkalojnë mëngjesin dhe konsumojnë ushqime të shpejta gjatë ditës, një zakon ky që mund të
Diabeti, shkaktar i krijimit të dhjamit në mëlçi Specialistët e sëmundjeve të mëlçisë dhe sistemit tretës besojnë se rruga më e mirë për të eliminuar dhjamin në mëlçi ës
Si ndikon diabeti tek bebi gjatë shtatzanisë? Shumica e shtatzënave me diabet gestacional do të kenë bebe të shëndetshme në lindje nëse diabeti i shtatzënisë diagnost
Ja 5 simptoma që mund të jenë sinjale të hershme të diabetit Shumë njerëz që mbartin diabetin e tipit 2 nuk kanë idenë se janë të sëmurë derisa bëjnë një test gjaku i cili tregon ni
Kujdes! Konsumimi i peshkut me sasi të mëdha shkakton diabet Peshku reklamohet si një nga super ushqimet që ndihmojnë në mbajtjen sa më larg të kancerit, depresionit dhe që kujdeset
SHOKUESE/ Diabeti, shenjë paralajmëruese e kancerit?! Është konsideruar së sëmundja e shekullit por faktet shkencore tregojnë se është shumë me e rrezikshme seç mund ta keni
Spinaqi parandalon sulmet e zemrës, sulmet e trurit dhe diabetin Besohet se 80 për qind e amerikanëve kanë mungesë të magnezit, i cili është mineral tejet i rëndësishëm dhe përgjegjës p
3 mite për diabetin që duhet të ndaloni së besuari Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, numri i njerëzve me diabet në të gjithë botën është 422 milionë. Mes vit
Dieta ushqimore që ju ndihmon të luftoni diabetin Për më shumë se 30 vjet, këshilla standarde për njerëzit që vuajnë nga diabeti ka qenë që të sigurohen të përfshijnë në
Mbipesha po vret njerëzit, më e rrezikshme se duhani dhe diabeti Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga “Society of Genera
Si ta kuptoni se vuani nga diabeti Diabeti, ose sëmundja e sheqerit është një nga sëmundjet që po prek shumë persona kohët e fundit. Nëse keni ndonjë n
Vakti i mëngjesit na ndihmon të shmangim diabetin Rritet rreziku i nivelit të lartë të sheqerit në gjak tek adoleshentët të cilët lënë pas dore mëngjesin, ose e kalojnë v
15 faktorët rrezikues të diabetit të tipit 2 Shkon të bësh një vizitë rutinë tek mjeku dhe merr diagnozën: diabeti i tipit 2. Me siguri, mund të keni dëgjuar më parë
Diabeti Po thuajse çdokush e njeh dikë që ka diabet. Më shumë se 350 milionë njerëz në botë (sipas të dhënave të Organizatës Bot
SHOKUESE/ Diabeti, shenjë paralajmëruese e kancerit?! Është konsideruar së sëmundja e shekullit por faktet shkencore tregojnë se është shumë me e rrezikshme seç mund ta keni
Kujdes! Anashkalimi i mëngjesit ju rrezikon nga sëmundjet e zemrës dhe diabetit Një e treta e të rriturve anashkalojnë mëngjesin dhe konsumojnë ushqime të shpejta gjatë ditës, një zakon ky që mund të
Fruti që parandalon diabetin dhe ndihmon për t’u dobësuar Shkencëtarët kanë zbuluar një tjetër frut që parandalon obezitetin dhe diabetin dhe bëhet fjalë për frutin mango, i cili
Kujdes! Diabeti në shtatzëni, rreziqet dhe trajtimi Shtatzania është periudha më delikate e femrës pasi dy jetë varen nga kujdesi që nëna merr gjatë periudhës para, gjatë d