999 rezultate për

diabeti

Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Edhe djathi rrezikon të sëmurët me diabet, mjeku tregon arsyen Përqindja e lartë e niseshtesë në djathë, shkakton probleme serioze tek personat të cilët janë të prekur nga diabeti. Si
Onkologu: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largoni diabetin dhe vrisni qelizat kancerogjene Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk
Shëroni diabetin me ujin e bamjeve! Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë
Parandaloni diabetin, kancerin dhe presionin e lartë të gjakut duke pirë ujë në këtë mënyrë Japonezët kanë një zakon: Të pinë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështe
Vuani nga diabeti? Këto 7 ushqimet do t'ju ndihmojë t'a mbani nën kontroll Dieta ka shumë rëndësi në mjekimin e diabetit. "Një diabetik, kërkon ndryshim të stilit të jetesës, i cili duhet orie
Mos i lini pas dore, këto janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Diabeti, ushqimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Vrasësi i heshtur, këto janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Jo vetëm ilaçe, kështu mund t'a kontrolloni diabetin Rënia në peshë dhe aktiviteti fizik mund të jenë më efektive sa i takon luftës kundër diabetit sesa ilaçet, sugjeron një
Diabeti gjatë shtatzënisë, si ndikon tek bebi? Shumica e shtatzënave me diabet gestacional do të kenë bebe të shëndetshme në lindje nëse diabeti i shtatzënisë diagnost
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Diabeti, mbi 50% e të prekurve rrezik kardiovaskular Më shumë se gjysma e personave që vuajnë nga diabeti kanë një faktor risku për t’u prekur nga sëmundjet kardiovaskulare,
E padëgjuar: Diabeti mund të shërohet me aloe vera Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj
Disa këshilla për të mbajtur diabetin nën kontroll Duke përcjellë nivelet e glukozës. Nivelet e larta dhe ato shumë të ulëta të glukozës në gjak (të quajtur hipoglikemia)
Anët negative te dietës që eliminon bukën Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidra
Fruti që ju mbron nga kanceri, sëmundjet e zemrës dhe diabeti! Ky frut është përdorur për më shumë se 5 mijë vjet në Indi, për rinovimin e trupit dhe për të forcuar sistemin imunitar.
Mjaft më me ilaçe! Ja si ta kuroni diabetin Kjo histori përfshin një burrë që e kapërceu këtë sëmundje pa përdorur asnjë trajtim apo medikament. Ai u diagnostikua n
Kjo është bima që bën mrekulli kundër diabetit Moringa oleifera është një bime qe rritet në Indinë Veriore dhe mund të gjendet në Azi dhe Afrikë. E quajtur “pema e mre
Gjendet një tjetër zgjidhje, aloe vera shëron diabetin Bima Aloe Vera dhe pjepri i hidhur janë identifikuar si bimë që kanë efekt kurues. Studimet e reja tregojnë se të dyj