999 rezultate për

dheut

Rrëshqitjet e dheut në Vlorë, rrezikohen 36 shtëpi Shkarja e tokes në zonen kodrinore të Ujit të Ftohte në Vlore rrezikon 36 familje. Reshjet kane stimuluar erozionin dhe
VV: Shembje dheu në qytet e fshatra, Komuna vazhdon injorimin Pas disa javë me mot me shi në Komunën e Malishevës janë shfaqur edhe problemet me shembjen e dheut dhe vërshimet. Kjo s
Rëshqitja e dheut, nuk hapet një vend-votim në Gostivar Procesi zgjedhor në komunën e Gostivarit sot në mëngjes ka filluar pa probleme, informoi Komisioni komunal zgjedhor. Pr
Bllokohet pika kufitare 31 Reshjet shiut që kanë rënë gjatë ditëve të fundit kanë bërë që rruga magjistrale në drejtim të pikës kufitare 31, të bll
Rrëshqijtet e dheut, shemben 11 shtëpi në fshatin Ngraçie të Mallakastrës Të paktën 11 shtëpi janë shembur ndërsa disa të tjera rrezikohen të shemben si pasojë e rrëshqitjes së dheut në fshatin
Komisar Musa Skura shpallet Dëshmor i Atdheut Musa Skura është shpallur Dëshmor i Atdheut. Gjatë vizitës së zhivlluar në familjen e komisarit të Matit të rënë në krye
Vazhdojnë rrëshqitjet e dheut nëpër rrugë Komunikacioni në të gjitha rrugët rajonale dhe magjistrale të vendit po zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime nëpër rrugë
Rrëshqitje dheu, aksi Kërçovë-Ohër kalohet me vështirësi Për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut gjatë natës së kaluar në rrugën Kërçovë-Ohër, më saktësisht në kilometrin
Rreshqitjet e dheut Ka arritur në 46 numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut që përfshinë dje provincën Yunnan në jugperëndim të Kinës. Au
Pritje të gjata në pikat kufitare të Merdares dhe Dheut të Bardhë Në pikat e kalimit kufitar të Merdares dhe Dheut të Bardhë, janë krijuar sot kolona dhe pritje të gjata në dalje nga Re
Kukës, rrëshqitjet e dheut bllokojnë dy komuna Më shumë se 10 mijë banorë, të dy komunave të thella të Kukësit, prej mëse dy javësh janë të bllokuar, pasi rruga nacion
Mehmet Pashë Dëralla, një jetë kushtuar Atdheut Mehmet Pashë Deralla është një ndër figurat e shquara të Kombit Shqiptar. Ai lindi në Gradec të Tetovës në vitin 1843.
Burrel, përurohet busti i dëshmorit të Atdheut Shahin Toçi (FOTO-LAJM) Në jubileun e 100-vjetorit të pavarësisë të premten në qytetin e Burrelit u organizua ceremonia e inaugurimit të bustit
Kreu i BFI-së: Sa më shpejt me Shqipëri Natyrale Në selinë e Bashkësisë Fetare Islame (BFI) ,Reis ul Ulema, H. Sulejman ef. Rexhepi ka takuar sot Afrim Mustafën, autorin
Koman, masivi i dheut shemb banesën Një masiv dheu është shembur duke shkatërruar një banesë në Koman të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur
I zë masivi i dheut, 1 i vdekur 1 i plagosur në minierën e Martaneshit Një minator ka humbur jetën ndërsa një tjetër është plagosur sot në minierën e Martaneshit pasi një masiv gurësh ka rën
Rrëshqitjet e dheut në Bangladesh, 89 viktima Reth 89 persona kanë humbur jetën gjatë rrëshqitejeve të dheut gjatë ditëve të fundit në Bangladesh ndërsa me dhjetra të
Rrëshqitje dheu në Ugandë, vijojnë kërkimet për gjetjen e trupave Forcat e kërkim-shpëtimit në Uganda vazhdojnë kërkimet për gjetjen e rreth 450 personave që besohet të jenë varrosur si
Totozani zgjidhet anëtar i Këshillit Administrativ të Ombudsmanëve të Mesdheut Avokati i Populli, Igli Totozani është zgjedhur anëtar i Këshillit Administrativ të Ombudsmanëve të Mesdheut duke u përz
Peçi: Do vijojë ti shërbej Atdheut dhe Flamurit Në një intervistë eksluzive për "News 24", nëntetari shqiptar i plagosur gjatë një sulmi në Afganistan në 20 shkurt të k