999 rezultate për

dheut

Nishani nderon kujtimin e “Dëshmorit të Atdheut” Feti Vogli (FOTO-LAJM) Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani, njëkohësisht edhe Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ishte sot në
Dy vjet nga rënia e Dëshmorit të Atdheut Feti Vogli (FOTO-LAJM) Në mjediset e batalionit të Forcave Speciale në Zall-Herr është zhvilluar sot një ceremoni përkujtimore në nderim të 2-v
Ky vit do të jetë viti i Mesdheut Ambasadori i BE-së në vendin tonë Ettore Sequi i pranishëm në Komisionin e Integrimit, duke iu referuar presidencës grek
Meta merr pjesë punimet e Asamblesë Parlamentare të Mesdheut Një delegacion shqiptar i kryesuar nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta merr pjesë në sesionin e VII të Asamblesë Parlament
13 persona vdesin nga përmbytjet në Filipine Shirat e rrëmbyeshëm në Filipine kanë sjellë përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Si pasojë te paktën 13 persoja kanë gjetur v
Kodheli viziton familjen e “Dëshmorit të Atdheut” kapiten Feti Voglit Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, bëri sot një vizitë në familjen e “Dëshmorit të Atdheut” kapiten Feti Vogli në
Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Kolorado (FOTO-LAJM) Shteti i Kolorados është përfshirë nga përmbytjet e shumta, ndaj presidenti i SHBA-së Barack Obama ka shpallur gjendjen
Ceremonia, eshtrat e Gani Malushit do të prehen në Varrezat e Dëshmorëve Eshtrat e ish-komisar, Gani Malushi shpallur ‘Deshmor i Atdheut’ do të prehen në Varrezat e Deshmoreve. Dhjetë vite pas
Inspektorët e OKB-së largohen nga Siria Inspektorët e Kombeve të Bashkuara, që kanë zhvilluar hetime në Siri lidhur me dyshime për sulm kimik pranë kryeqytetit
Blair shijon bukuritë e Mesdheut (FOTO-LAJM) I dërguari i paqes Tony Blair shëtit në një super jaht në Mesdhe, ndërsa perëndimi diskuton për sulmet ajrore në Siri.
Në 100-vjetorin e tradhtarëve të atdheut Bajram Peçi Jemi ende në vitin e 100 të pavarësisë shqiptare dhe besoj se ia vlen kthimi pas i kokës, për të vështrua
Pentagoni dërgon forca detare në lindje të Mesdheut Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel njofoi se Pentagoni dërgon forca detare në pjesën lindore të Mesdheut në rast
Masivi i dheut godet makinën në Kinë (VIDEO) Kina perëndimore është përfshirë nga rrëshqitjet e dheut, aq sa një makinë u përfshi në me të. Makina ishte në lëvizje,
Reportazhi i “Die Welt”: Në këtë vend të Mesdheut rrallë lahet ndonjë turist “Në këtë vend të Mesdheut rrallë lahet ndonjë turist”. Me këtë titull e nis reportazhin e saj kushtuar Shqipërisë përdit
Pushimet e Sir Alex...në zbulimin e Atdheut (FOTO LAJM) Pas 26-vitesh në drejtimin e Manchester United, pritej gjerësisht që Sir Alex Ferguson, për një herë të vetme në jetën e
Rama nga Kanina: Do e kthej Vlorën në portin e Mesdheut Ndalesa e radhës së kreut të PS-së Edi Rama, ishte Kanina në Vlorë ku zhvilloi një kënd fjale me banorët e zonës. Rama d
Shembet masivi i dheut, plagoset minatori Një minator i minierës së Bulqizës u plagos të mërkurën si pasojë e shembjes së një masivi gurësh në galerinë 41 të kësa
Shqipëria, “Bukuroshja e Fjetur” e Mesdheut Nga Lonely Planet Ndër destinacionet më të mira të Europës për vitin 2013, Shqipëria përfshihet në vendin e katërt pas
Meta: 5 Maji, frymëzim për të ardhmen Pas homazheve në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit , koalicioni “ Aleanca për Shqipërinë Europiane” ka zhvilluar një akt
5 maj, Dita e Dëshmorëve të Atdheut 5 maji konsiderohet si Dita e Dëshmorëve të Kombit në trevat shqiptare. Kështu në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni kjo ditë pë