999 rezultate për

dheut

Rëshqitjet në Orllancë, kreu i komunës: Punët e Zotit Kryetari i Komunës së Haraçinës Brahim Ajvazi shprehet se për rrëshqitjen e dheut në fshatin Orllancë e ka dëgjuar vetëm
Banorët e Orllancës në panik, rrëshqitjet e dheut rrezikojnë banesat Rrëshqitjet e dheut në fshatin Orllancë të Komunës së Haraçinës kanë nisur të marrin përmasa shqetësuese. Banorët thonë
Kodheli: FA-të krenare për gjithçka bëjnë në emër të Atdheut (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA-së, gjeneralmajor Jeronim Baz
Rrëshqitjet e dheut bllokojnë qarkullimin në Stracin Rrëshqitjet e dheut kanë penguar qarkullimin e mjeteve në aksin rrugor Stracin-Kriva Pallankë, në një gjatësi prej 150 m
Plazhet e Mesdheut, si kanë qenë dhe si janë (FOTO LAJM) Këto janë disa fotografi të realizuara nga Pedre Armestre dhe tregojnë plazhet e Mesdheut në kohë të ndryshme. Shihni
Ibë, 70 milionë lekë dëme nga rrëshqitja e dheut Fshati Ibë, i ndodhur vëtëm pak kilometra larg Tiranës është mbërthyer nga paniku. Rrëshqitja e dheut për shkak të ndërt
Enveristët: Çohu Enver nga fundi i dheut Me dhjetëra enveristë në Kosovë kanë marshuar nëpër rrugët e qyteteve në përkujtim të 106-vjetorit të lindjes së liderit
Rama i dhuron Papa Franceskut kupën e dheut të tokës shqiptare (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama i dorëzoi sot Papa Franceskut kupën e dheut të tokës shqiptare. Takimi i Ramës me Atin e Shenjtë n
Tragjedi në brigjet e Mesdheut, mbytet anija me 200 emigrantë Një anije me 250 persona në bord është mbytur pranë brigjeve të Libisë dhe si pasojë jane mbytur 200 emigrantë. Ngjar
Labi, i përkushtuar ndaj fesë dhe atdheut Këngëtari i njohur Labinot Tahiri shpesh herë ka treguar se është i përkushtuar ndaj vendit të tij dhe fesë myslimane.
Pritje të gjata në kufi me Serbinë Në pikat kufitare të Merdarës dhe të Dheut të Bardhë, që lidhin Republikën e Kosovës me atë të Serbisë, janë krijuar sër
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë" (VIDEO) Kryeministri Edi Rama, ka postuar sot një video në rrjetin social Facebook, ku ka shkruar: "Ja se si e lanë thesarin e r
Mërgimtarët duan vendosjen e "Gurit të Atdheut" Diaspora ka propozuar së fundmi që në mes të fshatit Veleshtë të Strugës të vendoset një memorial që të quhet "Grui i At
U bllokuan edhe disa rrugë në Kamenicë Reshjet e shumta te shiut e kanë bërë thuajse të pakalueshme rrugën Hajnoz - Strezoc. Kjo rrugë ka mbetur për disa or
Shembet tuneli i një HEC-i në Mirditë, 3 të vdekur Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme, kur nga shembja masive e dheut brenda një prej tuneleve të një HEC m
E zë masivi i dheut, plagoset minatori Një tjetër minator ka mbetur i plagosur sot në minierën e Cërrujës. Sipas policisë 22- vjeçari Ermal Bushi nga fshati Pa
Totozani zgjidhet president i Shoqatës së Ombudsmaneve të Mesdheut Avokati i Popullit, Igli Totozani është zgjedhur President i organizatës ndërkombëtare të Avokatëve të Popullit (ombudsm
Mbi 2 mijë të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Afganistan (FOTO-LAJM) Të paktën 350 persona kanë gjetur vdekjen ndërsa rreth 2 mijë të tjerë konsiderohen të varrosur nën baltë pas rreshqitje
Mustafa i dhuron Berishës Enciklopedinë Bardhesitë e Atdheut Publicisti dhe gazetari Afrim Mustafa i dhuroi dje ish-kryeministrit Sali Berisha Enciklopedine Bardhesite e Atdheut. Si
LSI i kërkon qeverisë komision për festimet e 70 vjetorit të Çlirimit Lëvizja Socialiste i kërkon qeverisë shqiptare të formojë sa më shpejt Komisionin Shtetëror për të programuar dhe përgat