999 rezultate për

dheut

Kodheli propozon “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” për dy pilotët Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, kërkon dekorimin e dy pilotëve që humbën jetën nga rrëzimi i helikopterit në liqeni
Homazhe në nderim të pilotëve shpallur "Dëshmorë të Atdheut" Gjatë mesditës janë zhvilluar sot në Pallatin e Kongreseve, homazhet në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, pilotëve Flo
Dy pilotët e rrëzuar shpallen "Dëshmorë të Atdheut" Kapiten Florian Deliaj dhe toger Donald Hoxha janë shpallur "Dëshmorë të Atdheut" pak orë pasi humbën jetën gjatë detyrë
Mehmedi: E vështirë të luash kundër Mëmëdheut Admir Mehmedi është një prej gjashtë shqiptarëve të Zvicrës, që në finalet e Euro 2016 pritet të luajnë kundër Kombëtare
Bllokohet sërish rruga Prishtinë-Shkup (FOTO LAJM) Aksi rrugorë Prishtinë-Shkup është bllokuar sërish nga rrëshqitjet e dheut. Shembjet me të mëdha të dheu ka në rrugën
Bllokohet rruga Mitrovicë-Jarinjë Ministria e Infrastrukturës ka lajmëruar se për shkak të reshjeve të shiut, në rrugën N 22.3, Mitrovcë-Jarinjë, janë shk
Thaçi: Patriotët e vërtetë i harrojnë interesat personale për hir të Atdheut Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka kujtuar 23 janarin, duke e cilësuar atë, si njëra nga etapat më më të rën
"Jam shqiptar nga Maqedonia. Sa e vështirë të luash kundër atdheut tënd" Admir Mehmedi, 24 vjeç, në një intervistë për gazetën gjermane "Bild", thotë se ata synojnë të marrin një titull që këtë
Më 17 dhjetor nisin procedurat për anëtarësimin e Kosovës në AP të Mesdheut Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në konferencën e organizuar nga Asambleja e Përgjithshme e NATO-s, ku
25 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kinë 25 persona të vdekur, 12 të humbur është bilanci paraprak si pasojë e rëshqitjeve të dheut në Kinë. Aktualisht operacion
Prezantohet raporti paraprak për rrëshqitjen e dheut në Lagjen Arbëria (FOTO LAJM) Sot, Drejtori i Drejtorisë së Infrastrukturës, Hysen Durmishi, së bashku me dy përfaqësues të Institutit Gjeologjik të K
Shembet masivi i dheut, humb jetën 45-vjeçari në Kukës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Borje të Kukësit, ku si pasojë e shembjes së një masivi dheu ka humbur jetën një 45 vj
Ja në ç’kushte arratisen shqiptarët jashtë atdheut Këto që shihni janë 22 azilantë shqiptarë, të cilët po ikin me kamion nga Franca për në Angli. Ata e kanë dërguar kët
Mbahen sot homazhe në nder të Dëshmorit të Atdheut, Simon Gjeta Homazhet për efektivin do të mbahen sot në Tiranë në orën 11:00, ndërsa trupi i tij do të prehet në Varrezat e Dëshmorëv
Tragjedi në Guatemala, rrëshqitjet e dheut marrin 73 jetë njerëzish (FOTO LAJM) Katastrofa natyrore ka marrë të paktën 73 jetë njerëzish në Guatemala, përfshirë 17 fëmijë, ndërsa qindra të tjerë ende
Tajfuni në Tajvan zhduk nga faqja e dheut makinën (VIDEO) Një tajfun i fuqishëm ka përfshirë Tajvanin, duke sjellë dhe shkatërrime të shumta. Por, ajo që ka ngjallur më shumë
Masivi i dheut i merr jetën minatorit në Bulqizë Në Bulqizë ka humbur jetën një tjetër minator, pasi e ka zënë masivi i dheut. Aksidenti ka ndodhur paraditen e sotme, në
Ironia e fatit, Ibrahim Basha elozhe për dëshmorin e Atdheut Feti Vogli Efektivi i RENEA-s, irënë në Lazarat dy ditë më parë, kishte lënë një postim për heroin e Atdheut, Feti Vogli, i cili u
Jahjaga pjesë e fushatës "Ti je pjesë e atdheut..." Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, mori pjesë në hapjen e fushatës për regjistrin e diasporës "Ti je pjesë e atdheu
Top 10 plazhet e Mesdheut, mes tyre edhe Himara (FOTO LAJM) Kur po i afrohemi gjithmonë e më tepër temperaturave shumë të larta dhe kohës së plazhit tabloidi britanik "Daily Mail"