999 rezultate për

dheut

Rrëshqet dheu në lagjen e Muhaxherëve, shemben themelet e shtëpive (VIDEO) Një rrëshqitje e dheut ka ndodhur në Lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë nga një ndërtim i lartë që ndërtohet aty Arsim
"Në mbrojtje të atdheut", djaloshit 7-vjeçar i dërgojnë letër për ushtar Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Rusi, ku një djaloshi 7-vjecar i quajtur Sasha Gumenjuk nga qyteti rus Usurjisk, i
Haradinaj: Jam si macja, edhe kur rrëzohem jam në kembë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke iu përgjigjur kritikave të opozitës për programin qeverisës me theks Marr
Rrëshqitja e dheut u shkatërron shtëpinë, familja strehohet në kasollen e bagëtive Përmbytjet kanë shkaktuar në shumë fshtarta edhe rrëshqitje dherash që kanë vënë në rrezik shumë nga banesat. Kjo ka
Foto e rrallë e Zahir Pajazitit në Tiranë Sot, si asnjë ditë më parë, kujtohen të rënët për lirinë e atdheut. Në 105 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë shtet, kuj
Çmimi "Liderë të Mesdheut" për kryeministrin Zoran Zaev Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Koço Angjushev, në solemnitetin përmbyllës të Forumit ekonomik translatlantik, në emër
Nacionalistët në Poloni marshojnë me slogane raciste: "Vdekje armiqve të atdheut" Nacionalistët kanë shfrytëzuar sot ditën e Pavarësisë së Poloninë, për të marshuar në rrugët e Varshavës me flamujt në d
Bushati në Janinë: Çfarë thanë për votën e emigrantëve Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro zhvilluan një takim me s
Rrëshqet dheu në Skenderaj, ka të vdekur Një person ka humbur jetën pasi ka rrëshqitur dheu në fshatin Llaushë të Skenderajt. Viktima ishte duke punuar por pas r
Mësohet identiteti i 25-vjeçarit që humbi jetën në Skenderaj nga rrëshqitja e dheut Gatë ditës së sotme ka humbur jetën një 25 vjeçar në fshatin Llaushë të Skenderajit pas shembjes së dheut në kanalin ku
Rrëshqet dheu në Llaushë të Skënderajt, humb jetën 25-vjeçari Një 25 vjeçar ka mbetur i vdekur në fshatin Llaushë të Skënderajt, pas rrëshqitjes së dheut. Avni Zahiti, zëdhënës i
Evakuohen 3 familje në Kaçanik prej rrëshqitjes së dheut Familjet e rrezikuara nga shembja e dheut në Kaçanik janë evakuar dhe strehuar. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj
Rrezikohen disa familje nga rrëshqitja e dheut në Kaçanik Mbrëmë në fshatin Kovaçec të Kaçanikut është raportuar të ketë pas rrëshqitje të dheut, me pasojë bllokimin e rrugës. Di
Rrëshqitje masive e dheut në Zvicër, 8 të zhdukur (VIDEO) Tetë persona po konsiderohen si të zhdukur, pas rrëshqitjeve masive që ndodhën në malin Piz Cengalo në Zvicër. Policia t
Rama zbulon risinë: Ministri shteti për shqiptarët jashtë atdheut Kryeministri Rama sot ka zhvilluar një takim me diplomatët e Ministrisë së Jashtme. Gjatë fjalës së tij, Rama ka zbu
179 persona të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Sierra Leone (FOTO LAJM) Kryqi i Kuq ka njoftuar sot se trupat e të paktën 179 personave janë sjellë në murgun qendror të kryeqytetit të Sierra L
Juventus "shuan nga faqja e dheut" Interin në garën për talentin Bardhezinjtë e kanë rritur ofertën e tyre për Keita Balde Diao të Lacios. Sipas Calciomercato tani zonja e vjetër ka
Fëmijë, burra e gra shtatzëna, gjendet trupat refugjatëve që u braktisën në det (FOTO LAJM) Pamjet e tmerrshme tregojnë trupat e vdekur të grave shtatzëna dhe fëmijëve që u gjendën të vdekur në një gomone teksa i
Ndërpritet qarkullimi drejt fshatit Bordec për shkak të rrëshqitjes së dheut Për shkak të rrëshqitjes së dheut në lartësi prej një metri dhe në gjatësi prej njëqind metrash, është ndërprerë qarkull
Mbi 140 veta të zhdukur, pas rrëshqitjes së dheut në Kinë (VIDEO) Ekziston frika se mbi 140 njerëz janë ngujuar nën tokë pas rrëshqitjes së dheut në krahinën Sichuan në jugperëndim të Ki