999 rezultate për

dhembeve

Krijoni pastën e dhëmbëve, krejtësisht natyrale Shafrani i Indisë është një erz indiane e cila se fundmi është vënë në fokus nga shumë grupe kërkimore pasi ka rezultuar
10 mënyrat fantastike të përdorimit të pastës së dhëmbëve (FOTO LAJM) Përveç se për të pastruar dhe mbajtur të shëndetshëm dhëmbët tuaj, pasta e dhëmbëve mund të përdoret gjerësisht edhe për
STUDIMI/ Furça e vjetër e dhëmbëve nuk prodhon mikrobe të rrezikshme Nje studim i ri sfidon supozimin se nje furce e vjeter dhembesh mund te prodhoje mikrobe qe shkaktojne semundje. Nje
5 mënyra natyrale si të kuroni dhimbjen e mishrave të dhëmbëve Ju ka ndodhur që për shkak të një copëz ushqimi të ngelur mes dhëmbëve, t'ju infektohen mishtar ose të fryhen me dhimbje
Zbardhni dhëmbët shpejt me Aloe Vera dhe ujë Bima e Aloe Vera-s gjen përdorim kudo në jetën tonë të përditshme duke ndihmuar në shumë përdorime. Por a e dinit se
Përse pasta e dhëmbëve nuk përdoret vetëm për larjen e gojës Pasta e dhëmbëve nuk është vetëm mjet për higjienën e zgavrës së gojës. Me përbërjen e saj që ka, është e dobishme edhe
Ndryshimet në gojë janë shenjë e disa sëmundjeve Ndryshimet në mukozë, dhëmbë ose gjuhë mund të jenë shenja paralajmëruese për sëmundje serioze. Era e keqe nga goja
Valbona Duka: Ju rrëfej torturat ç’njerëzore të Xhafajt, nga heqja e dhëmbëve me darë tek… Vetëm pak ditë më parë Valbona Duka denoncoi live në “Opinion” të Blendi Fevziut, Fatmir Xhafën për turtura ç'njerëzore
Qumësht për të zbardhur dhëmbët në mënyrë natyrale Bardhësia e dhëmbëve i jep bukuri dhe shkëlqim fytyrës tuaj. Një studim i fundit i publikuar në revistën "Journal of De
Pastroni dhëmbët nga gurëzat me këtë përzierje Dhëmbët janë pjesë e rëndësishme e estetikës sonë por jo vetëm. Ato ndihmojnë në përtypjen e mirë të ushqimeve kështu që
Këto ushqime po ndihmojnë në zverdhjen e dhëmbëve tuaj Dhëmbët tuaj nuk kanë më bardhësinë e dikurshme? Me kalimin e viteve ato kanë filluar të zverdhen? Arsyet për këtë
Ja si të zbardhni dhëmbët me letër alumini! Mirëmbajtja e higjienës orale dhe vizitat e rregullta te dentisti do t’ju sigurojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur.
Ja dy mënyra natyrale si të shëroni mishrat e dhëmbëve Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
90% e shqiptarëve vuajnë nga kjo sëmundje.. Sipas statistikave të fundit rreth 90% e shqiptarëve vuajnë nga sëmundjet e gojës dhe një pjesë e madhe, i dedikohet mun
4 sëmundjet që nuk e dinit se mund të jenë ngjitëse Jemi mësuar të këshillohemi se si të mbrohemi nga sëmundjet ngjitese por ndonjëherë pa informacionin e duhur nuk mbrohem
Sëmundjet e mishit të dhëmbëve dhe trajnimi i tyre Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
“Pasta e dhëmbëve” që largon erën e keqe dhe gurëzat e dhëmbëve Shpëlarja e gojës me një lugë gjelle vaj kokosi eliminon dhe nxjerr jashtë bakteret e dëmshme që prishin dhëmbët tuaj dh
Keni dhimbje dhëmbi, ja si ta shëroni! Ilaçet natyrale janë gjithmonë një zgjidhje ideale për shumë probleme shëndetsore, e veçanërisht për dhimbjen e dhëmbëve
Faktorët kryesorë që ndikojnë në prishjen e dhëmbëve Shëndeti oral është një term që siguron mirëqenien e dhëmbëve dhe mishrave pranë tyre (gingivat). Kur përmendim probl
8 përdorimet e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve është produkti bazë për një larje sa më të mirë. Por pasta e dhëmbëve ka edhe shumë veti të tjera të do