E FUNDIT/ Merr flakë autobusi në autostradën Tiranë-Elbasan, bllokohet aksi rrugor
999 rezultate për

dhembeve

Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate, ja disa metoda Nuk ka asgjë më mizore sesa shfaqja e puçrrave para një ngjarje të veçantë. Sidoqoftë, për ta luftuar këtë dukuri ka
Disa mënyra natyrale për të pasur dhëmbë të bardhë me pak mund Keni dhëmbë të bardhë por nuk rrezatojnë nga bardhësia? Më poshtë po ju tregojmë disa mënyra super të thjeshta për t’i b
Rrushi bën mrekulli për dhëmbët Një përbërës natyral i gjetur në rrush, thuhet se forcon dhëmbët dhe parandalon prishjen e tyre. Kështu thotë një stu
Ja çfarë i ndodh fëmijës kur kërcet dhëmbët në gjumë Deri në vitin 2005 Bruksizmi (kërcitja e dhëmbëve në gjumë) bënte pjesë në familjen e shqetësimeve të tjera si sonambuli
10 përbërësit natyral për zbardhjen e dhëmbëve Buzëqeshja juaj, për shkak të kafesë, cigareve dhe prej çajrave të shumtë jeshilë që konsumoni është gjithçka tjetër për
Pasta e dhëmbëve është e mirë edhe për puçrra, djegie... Pasta e dhëmbëve nuk është vetëm mjet për higjienën e zgavrës së gojës. Me përbërjen e saj që ka, është e dobishme edhe
Gabimet që bëjmë gjatë pastrimit të dhëmbëve Pastrimi i dhëmbëve me fije dentare është një nga mënyrat më të mira dhe më të rekomanduara të pastrimit (pasi ke ngrënë
Shtatë mënyra natyrale për zbardhjen e dhëmbëve Një buzëqeshje të shëndetshme dhe të ndritshme është patjetër diçka që të jenë të lumtur për të ngrënë ushqime të shënde
Kur është koha më e mirë për të larë dhëmbët? Këshilla standarde e dentistëve është që t’i lajmë dhëmbët tanë dy herë në ditë. Larja e dhëmbëve është pjesë e rutinës
Buzëqeshje rrezëllitëse? Ky është i vetmi përbërës natyral që do t'ju zbardhë dhëmbët për një javë Çdokush do të donte një buzëqeshje rrezëllitëse, por për fat të keq trajtimet që zbardhin dhëmbët kanë si bazë kimikate
Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto dy mënyra Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Si të zbardhni dhëmbët në mënyrë perfekte me letër alumini! Mirëmbajtja e higjienës orale dhe vizitat e rregullta te dentisti do t’ju sigurojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur.
Shpikja që mund të lerë dentistët pa punë, dhëmbi riparohet pa dhimbje Shkencëtarët kanë zbuluar një masë që mund të sulmojë prishjen e dhëmbëve, pa duruar dhimbjet e tmerrshme te dentisti.
Çfarë rrezikoni nëse nuk e ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Dhëmbë të bardhë si perla, me këtë produkt që e konsumojmë çdo ditë Ata që e pëlqejnë qumështin, nuk duhet të harrojnë ta shtojnë edhe në kafe apo çaj, sepse rezultati do të jetë … dhëmbë
Çfarë është kërcitja e dhëmbëve dhe si mund ta eleminoni Disa njerëz e kanë zakon të kërcasin dhëmbët dhe të shtrëngojnë nofullën. Në mjekësi, kjo quhet bruksizëm. Sipas eks
10 mite për dhëmbët që i kemi mësuar gabim (FOTO LAJM) Nga dëshira e madhe që të kemi dhëmbë të bardhë si bora, ne mbushim dollapët me furça e pasta, i lajmë ato shpesh, apo p
Rreziqet serioze që mbartni nëse nuk ndërroni furçën e dhëmbëve Më shumë se 10 është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëve nëse ju nuk tregoni kujdesin e duhur
Ja cfarë ju ndodh nëse nuk ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Dhëmbë të bardhë si perla, vetëm me këto produkte shtëpiake Çdo njeri dëshiron të ketë dhëmbë të shëndritshëm, borë të bardhë. Megjithatë, kohët e fundit, dhëmbët e verdhë janë